Homely opplever for tiden en negativ trend i kundevurderinger.
Pilens retning viser styrken på trenden i løpet av 30 dager.
Klikk for detaljer
Jeg ble kontaktet av en selger som ønsket å selge oss Homely. Etter litt fram og tilbake virket det som en grei deal og vi takket ja. Selgeren var veldig på giversiden, men utelot å informere om en del viktige ting, som at de fakturerer en usannsynlig fullpris for ubrukt og returnert utstyr. I perioden mellom at vi takket ja til tilbudet og før oppstart som skulle vært i november har vi valgt å ikke benytte oss av Homely. Utstyret de sendte oss er helt uåpnet og ubrukt, så dette kan Homely selge videre uten problemer. Vi antar at det er helt greit å returnere dette, betalte 2 måneders normal leie som står i kontrakten og si oss ferdige. Homely svarer med å si at om vi velger å ikke benytte oss av avtalen faktuerer de oss 17500,- for 1 alarmsentral, 5 brannvarslere, 4 magnetkontakter, 1 bevegelsessensor, 1 sirene og 1 betjeningspanel. Med andre ord svarer Homely på en høflig henvendelse om å avslutte forholdet før det har begynt og returnere komplett ubrukt og uåpnet utstyr med å holde oss som gissel. Dette responderer jeg dårlig på og har allerede returnert utstyret til dem i original emballasje. Homely reagerer ved å sende oss en faktura for det returnerte utstyret på 17500,- Homely sier at de har vunnet flere priser for god kundeservice, men de har utelukkende vært vrange og frekke i kommunikasjonen siden jeg snakket med selgeren. De viser ingen forståelse og svarer ikke på mine henvendelser. Saken er løftet til Forbrukertilsynet. Hvis du ønsker å bli holdt økonomisk gissel og bli utsatt for fiendtlig kundeservice, da er Homely et godt valg. Alle andre, styr unna.
Er enormt fornøyd, enkelt å montere, gode selgere sykt billig
Veldig enkelt å forstå, godt forklart. Jeg betaler nesten ingenting uten økninger som andre selskap. Fikk et veldig godt tilbud av en hyggelig vestlending med god humor. Godt fornøyd 😁
Hold dere unna Homely.Useriøse og Hyklerske. Homeley er en useriøs aktør som lurer folk til å inngå 3 års avtaler.De sier du få rabatt på allerede veldig kostbare komponenter. Sier du opp før de 3 årene har gått,må du betale ekstra for komponentene,siden du ikke lenger har krav på rabatten.Det betyr at de tjener rått på komponenter som oppleves som Themu kvalitet. Hold dere unna disse Svindlerne. De markedsfører seg på falske premisser.Det står at de ikke opererer med avtaler med liten skrift.Dette er løgn. Det lukter svidd av dette ,styr unna dette firma.
Eier anlegget selv, kan legge til komponenter uten at måneds prisen blir høyere. Velg gjere en annen leverandører dersom du vil betale mer og få dårligere tjenester
Homely er en useriøs aktør som lurer folk til å inngå 3-års bindende avtaler. De sier du går rabatt på allerede veldig kostbare komponenter. Sier du opp før de 3 årene har gått, må du betale ekstra for komponentene, siden du ikke lenger har krav på rabatten. Det betyr at de tjener rått på komponenter som oppleves svært dårlige og billige. Styr langt unna disse svindlerne. De markedsfører seg på falske premisser. Det står at de ikke opererer med avtaler med liten skrift. Dette er direkte løgn. Hvis det er et firma det lukter svidd av, så er det Homely.
Om Sector og Homely. Jeg er sint og jeg er lei meg. Fordi jeg stolte på dine selgere og ikke leste all teksten i mailen. Det var ingenting i samtalen som ga meg noen grunn til å trekke i tvil det som ble sagt. Det er min feil. Jeg skulle visst bedre. Dere driver butikk, med selgere på provisjon. Nå er jeg kunde hos begge. Fordi jeg har signert avtaler jeg ikke kommer meg ut av uten at det koster meg 1000-vis av kroner. Jeg forsøkte en stund finne en løsning, men Homley viste til avtalen jeg hadde signert. Sector Alarm på sin side brukte sine krefter å fortelle meg at Homely har ikke lov til å gjøre det de gjør. Sånn holdt jeg på, frem og tilbake, i flere dager. Jeg snakket også med Forbrukerrådet. Men jeg kom ingen vei. Jeg er ingen jurist. Eller kranglefant. Det blir bare ord mot ord. Jeg er bare en fyr som skulle ha alarm i huset, men som ble lokket av felespillet fra bekken. Nå føler jeg meg bare lurt og manipulert. Og kanskje det værste, jeg føler meg dum. Fordi jeg ikke så det selv. Og den følelsen må jeg bare bære til bindingstidene er utløpt.