Allente TV opplever for tiden en positiv trend i kundevurderinger.
Pilens retning viser styrken på trenden i løpet av 30 dager.
Klikk for detaljer
Jeg fikk beskjed om at jeg var ferdig med betaling for de tjenester jeg hadde mottatt. De opplyste ikke at de ikke kunne levere Internett til min adresse da jeg byttet fra Telenor TW til Allente. Derfor sa saksbehandler at saken var klar. Jeg skulle ikke returnere utstyr jeg hadde mottatt og jeg skulle ikke betale noe mer. Alle samtaler jeg har hatt med Allente er tatt opp. Etter at jeg hadde bestilt Telenor TW og benytte Det ihvertfall i tre måneder minst kom første faktura fra Allente. Jeg ringte Allente og sa at dette er feil og slettet faktura jeg mottok. Nå fikk jeg inkassovarsel fra Intrum.no om at jeg må betale over 1000kr. Jeg ringte Intrum og fikk beskjed om å logge meg inn på Min side på Intrum.no. Jeg fikk ikke prate med noen på telefonen på telefon-nummeret som ble oppgitt av nummer-opplysningen på 1881.
Fikk faktura på 3068 kr. 10 måneder etter avsluttet kundeforhold. Prøvde kundeservice.Ble satt over til enn annen avdeling. Ventet 25 minutter uten å få svar. Vet ikke hva faktura var for. Merkelig med faktura 10 måneder etter avsluttet kundeforhold.
Det værste jeg har vert med på av telefonspam, selv om du er kunde. De driver også med missvisende reklame. Du får ikke si opp abonnement uten å ringe dem. Og hvis du ringer dem, så ringer de deg flere ganger i uken etterpå, selv om du sier at de ikke skal. Grusom bedriftsmodell. Spam og lureri. Aldri bestill dette.
Dette er et selskap som har gjordt det svært vanskelig å si opp abbonementet.
Som "velkomsttilbud" ble jeg ble satt opp med tv2 play uten reklame, som skulle være gratis, men jeg måtte betale for likevel. Ga tydelig beskjed på kundeserviceom at når bindingstiden er over skal jeg ikke ha mer Allente. De skal ha gebyr for "disconnect" som de kaller det på fint norsk. Allente = Dårlig service, dårlig kundeservice og dårlig utvalg. På grensen til svindel. For all del, styr langt unna Allente! Anbefaler Strim til fordel for Allente. Du vil garantert bli plaget hvis du velger Allente. Sty unna!!!
Forferdelig vanskelig å si opp abonnement, og når man trur man har sagt opp fortsetter de og sende regninger så må en ny runde med umulig chat og vente evigheter på telefon, hvis man i det hele tatt kommer igjennom. For all del styr unna Allente! Hvor vanskelig kan det være å kunne få sagt opp gjennom min side på nettsiden demmes, kundefiendlighet på sitt verste!
Ikke mulig å få snakke med et menneske, kun en chatrobot, prøvde også mail til kundeservice men det var ikke for privatkunder. Ingen nyhetssendinger er tekstet, er du interessert i sport må du abonnere på sportskanaler, ingen opptaksmulighet hvis du ikke har parabol. Skygg unna Allente😢😢