Allente TV opplever for tiden en nøytral trend i kundevurderinger.
Klikk for detaljer
En selger ringte meg og fikk meg til å abonnere på Allentes strømmetjenester. Jeg fikk opplyst at det inneholdt Netflix og HBO max og at det ikke var bindingstid. Dette var løgn. Jeg ønsket at abonnementet ikke skulle starte opp før i juli pga at jeg var bortreist hele juni. Men neida. Mens jeg var på ferie kom det en pakke i posten som jeg fikk min datter til å hente. Jeg tenkte ikke på at dette var fra Allente siden jeg hadde sagt at jeg ikke behøvde noen boks. 6. juni fikk je en link på sms om å aktivere en link og ladte ned allente appen. Noe jeg gjorde men allikvel i den tro at abonnemetet ikke trådte i kraft før 1. juli som jeg hadde bedt om. Tok kontakt med kundeservice etter å ha mottatt en faktura på nesten 1500 kr. hvor jeg også var fakturert for juni mnd. Når jeg ringte kundeservice så sa de at angrefristen hadde gått ut og jeg kunne ikke få si opp abonnementet.
Umulig å si opp og elendig kundeservice! Dette må være det verste selskapet jeg noen gang har vært borti. Det er tilnærmet umulig å få sagt opp abonnementet. Kundeservicen deres eksisterer jo nesten ikke, og det er umulig å få tak i folk som faktisk kan hjelpe. Det eneste de er utrolig flinke til, er å sende ut ulovlige og feilaktige fakturaer på tjenester jeg for lengst har avbestilt. Styr unna! Dette fremstår som ren svindel.
Kjedelig å stadig ha problemer med undertekst, særlig når man har et hørselsproblem. Styrer unna Samsung og Elkjøp ved neste kjøp
Har problemer nesten hver dag. Tvn faller ut og må restarte opptil flere g.
Helt ubrukelig. Lurer deg inn i avtale å allt er enkelt. Når det ikke virker får man ikke sagt opp å det er ikke så enkelt som dem nevnte hold deg unna. Kundeservice har dem men hjelp er lite å få. Ingen som tar annsvar for hvem som sier hva. Ikke tegn aboboment kommer deg ikke unna. Anbefales ikke!
Montør koblet seg på huseiers nett, uten å samtykke. De har nå økt mnd.leie, uten å gi beskjed. påstår jeg hadde ett år tilbud, noe som ikke er riktig.
Har god erfaring når problemer oppstår ved å få hjelp.
Kontaktet dem ang feilmelding på dekoderen. Denne er ganske ny og ikke fått sånne feilmeldinger på andre dekodere. Første jeg snakket med var super hjelpsom og mente at det var noe feil med dekoderen og satte meg videre. Der fikk jeg snakke med en svensk arrogant mann som mente at dette var feil på mitt anlegg ute. Men jeg sitter med 3 dekodere. Hvordan er dette da en feil på mitt anlegg når jeg har 3 dekodere. En ny som ikke fungerer og 2 gamle som funker. Når jeg sa at jeg ønsket å si opp mitt abonnement så svarte han på dette at ikke mitt problem. Hyggelig med hjelpsomme arrogante kundemedarbeidere. Det er sånne som gjør at dere mister kunder. Styr unna.
De ringte meg etter at jeg hadde deltatt i en konkurranse på P4 om å vinne en tv. Ville selge meg et godt abonnement på strømme tjenester som jeg allerede hadde. Selger sa at jeg ble ikke belastet noe før jeg gikk inn og endret de tjenestene jeg hadde over til allente, jeg sa jeg ville lese gjennom tilbudet først, men han sa det var ikke noe å lese og det ble ikke belastet noe før jeg gikk inn og endret tv2, viaplay etc over til allente. Takket ja, og fikk en bekreftelse som så veldig ut som at her kommer det en regning uten at jeg flytter noe som helst, ringte kundeservice og ja de kunne bekrefte at jeg hadde et aktivt abonnement uansett hva jeg foretok meg. Benyttet meg av angreretten og sa opp med en gang før noe ble startet. Har tidligere hatt dårlig erfaring med dette selskapet da de solgte meg trådløst bredbånd og parabol i en pakke og nektet meg å bryte avtalen selv om det ikke fungerte i mitt område. Måtte true med forbrukerråd og klagenemda for el tjenester før de ga seg. Skal holde meg langt unna dette selskapet i all fremtid
å avslutte et abonnentet er en lang tidkrevende og utmattende prosess.
Allente må vel være det DÅRLIGSTE selskapet /FIRMA jeg noen gang har hatt noe med å gjøre. De du kontakter kommer meg LØGN etter LØGN. De forandrer beløp du må betale hver mnd og E-postene du da ber om er alltid mangelfulle. Så alle andre mulighter for å se TV er bedre. Jeg kan ikke forstå et dette firma kan bestå i fremtiden
Svindelbedrift! Hadde sagt opp fra 01.07. og allerede betalt ut juni. Dette er bl.a dokumentert via tidligere chat og mailer. Likevel fikk jeg en ny faktura for juni mnd! Denne er nå slettet. Er forsøkt svindlet tidligere også, da firmaet het Canal Digital. Den gangen også dobbelfakturering. Oppsigelse er vanskeliggjort, men mulig også via chat.
De venter med å sende faktura så man får 3 måneder første gangen, utrolig dårlig/treigt å komme inn på appen, å sier man ja til tilbud på 6 måneden eks. Med start 03 i måneden så må man ikke bare betale for de 6 månedene, men også en ekstra måned til full pris. Å det uansett om man sier opp 3 måneder i forveien. Et ufattelig useriøst firma jeg anbefale ALLE å unngå!
Helt forferdelig selskap. Etter jeg sa opp for 10 dager siden har jeg blitt ringt 12 ganger da de vil ha meg tilbake. Har gitt beskjed til Allente men de sier at det ikke er de som ringer da de har slettet nr mitt. Men alle nummerene er fra Allente nye nr hver dag da jeg blokker de. Han på Allente mente jeg bare måtte blokke men hjelper ingenting. Han sa det ikke var mer han kunne å gjøre å ønsket meg en fin dag. Aldri vært borti noe sånt. Jeg kommer aldri til å tegne abonnement der. Og anbefaler ingen å gjøre det. Super useriøst!
Har vert ok fornøyd med alene men nå er det slutt etter en saksbehandler påstår at jeg skal betale måneder med leie da di selv tilbyr å fryse abonnementet. Jeg har betalt ut oppsigelse tiden når jeg flyttet og nå etter di ønsket å fryse dette skal jeg betale ny oppsigelse tid.. vrak firma med talent løse selgere. Ikke alle men
Det er jævlig dårlig å ikke vise sporten på tv3 så vanlige folk kan se på hva som skjer med vinteridretten. Slik som nrk og tv2 viser. Skam dere