Allente TV opplever for tiden en positiv trend i kundevurderinger.
Pilens retning viser styrken på trenden i løpet av 30 dager.
Klikk for detaljer
Ble oppringt, reduserte pris for å få solgt. Lokker kundene med å levere med gratis Crom kast som med fører 6 mnd leveringstid. Får feilkoder midt inni filmer med feilkode og beskjed om å kontakte kundesenteret, det setter kundene pris på midt i en film. Ringte kundesenteet med ønske om å bruke angrrett, men nei siden det var testet så satte de seg på bakbeina her også. Føler at de mangler kunde forståelse, SÅ godt råd styr unna.
Helt umulig å si opp. Etter å ha sagt opp i sommer ( nå er det januar) dumper det igjen en faktura inn i mailboksen min. Etter tlf samtale opplyser de om at det ikke er avsluttet men frosset. Med 8 mnd binding. Ingen mulighet for å gjøre noe med dette. Må altså betale abonnement i 8 mnd.
Har nå hatt allente i drøye to uker, og dette er noe av det dårligste jeg har vært borte i. Dårlig forhandlede tilbud sammenlignet med pris og hva jeg kan få hos Strim. Når jeg nå ønsker å si opp, kreves det detektivarbeid for å gjennomføre oppsigelsen. Det er heller ikke slik at avtalen løper fra dato til dato, men gjelder for hver måned. Dette innebærer at jeg må betale for en hel ekstra måned enn det jeg burde. Har også opplevd til stadighet at nettleseren og siden til Allente ikke oppdaterer og bare står å surrrer.
Har ringt meg i 1 sekund for å deretter legge på fleire gonger. Mildt sagt irriterande...
Allent app fungerer meget dårlig sammen med ny smart Tv fra LG. Tilbyr dekoder!! Er vi i 2025? Leverer ikke varen, bør senke prisen!
Hold dere langt unna. Det er veldig uklart hva man betaler for, og hva det koster. Dyrt og dårlig. Plutselig er flere måneder betalt. Vanskelig å finne informasjon. Nesten umulig å si opp. Mye mas fra dem. Jeg er veldig misfornøyd og føler at tusenvis av kroner er kastet ut vinduet. I tillegg er det ikke mulig å bruke når man er på ferie utenfor Europa. Så for meg har dette abonnementet hatt liten verdi. Jeg er så glad det er avsluttet nå. Endelig.
Problemer med dekoder allente 1 vært i kontakt med kundeservice flere ganger. Byttet dekoder 1 gang og fortsatt henger, svart skjerm og restarter seg selv. Sist samtale med " tekniker" varte i ca 50 minutter. Han feilsøkte, veit ikke hvordan. Prøvd alt syns jeg, må være lov og opphevelse av bindingsperioden når vært Problemer siden dag 1. Tålmodighet har jeg men trenger ikke dette hver dag.