Istad Fiber har ikke nok data til å bli vurdert.
Klikk for detaljer
Utnytter monopolsituasjonen og holder prisene høye i forhold til konkurrenter
Ustabilt og dyrt. Betaler for 500/500 og har stort sett 10-250/200. Gir lokketilbud og dobler prisen en gang i året slik at man må ringe og forhandle jevnlig for å ikke bli snytt.
Alt greit, lite problemer, men litt rask betalings purring ved helligdager 😂 Må ha modemet nokså nærme Tv'n pga wifi'n trenger det?!🙃
Istad fiber har satt ned hastigheten på 2,4GHz nettet. Dette betyr at trådløst, og kablet nett på 2,4GHz nå leverer ustabil hastighet på ca 80/80 selv om du har 500/500 abonnement. Tidligere lå hastigheten på ca 300/300 på 2,4GHz, i tillegg var det svært stabilt, dette er ikke tilfelle lenger. Kundeservice bløffer, påstår at 80/80 er god hastighet på 2,4GHz , at detter er innafor på en 500/500 linje, at hastigheten ikke er satt ned, og at dette er som det skal være. Finner meg ikke i bløffen, og at jeg ikke får levert samme kvalitet som før. Bytter derfor leverandør, og fraråder på det sterkeste alle som leser dette å kjøpe fiber bredbånd fra Istad Fiber, dere vil bli kraftig lurt.
Har hatt internett gjennom Canal Digital gjennom mange år. Etter flytting til annet hus der det var innlagt Istad Fiber, har det bare vært problemer. Internetten er meget ustabil. Noen ganger virker det ikke. Totalt ubrukelig kundeservice. Har du valget, velg noe annet enn Istad Fiber.
Trinnene i abonnementsstigen er ikke tilpasset mitt behov. Hastigheten som er levert vs pris er ikke så gale men ikke noe alternativ for oss som ikke har behov for høy hastighet.
Har nesten gått en måned siden jeg bestilte fiber men enda ikke fått fiber, installatør har vært å koblet alt som han skal. Men etter han sendte inn att det er en feil på fiberlinja så har det stoppet helt opp, feilen va meldt inn den 12/7-23 og siden har det vært løgn på løgn att dem var på saken men ingenting skjer, litt frustrerende hele greia synes jeg. Trodde virkelig at istand fiber va mer seriøs aktør en det dem viser no. Håper jo att dem fikser feilen selvfølgelig men men