Tryg Forsikring opplever for tiden en positiv trend i kundevurderinger.
Pilens retning viser styrken på trenden i løpet av 30 dager.
Klikk for detaljer
Jeg fikk steinsprang på E18. En telefon til Tryg og alt gikk deretter på skinner. Leiebil mens ruten ble skiftet. Utmerket service fra Tryg.
Hei Terje 😊 Tusen takk for den hyggelige tilbakemeldingen! Det er godt å høre at opplevelsen din etter steinsprutskaden ble så smidig som mulig. Når uhellet først er ute, er målet vårt å gjøre prosessen enkel og effektiv, slik at du raskt kommer tilbake på veien. Vi er glade for at både håndteringen av skaden og ordningen med leiebil levde opp til forventningene dine 👌
Bilforsikringen dekket også sprekk i frontglasset. Bilen sto på en parkeringsplass i Kristiansand. Da jeg kom for å hente bilen, sent på kvelden, var det en liten sprekk mitt i bilen. Denne sprekken kunne ikke kjennes verken på innsiden eller på yttersiden. Etter noen dager, ble sprekken stadig litt høyere. Dette holdt den på i noen uker, og sprekken ble til slutt ca 40 cm lang. Sprekken var egentlig ikke i sysnfeltet, men det er ikke lov å ha en slik feil i frontruten.
Hei Sigurd 😊 Takk for at du deler erfaringen din. Det er aldri hyggelig å oppdage en skade på bilen, spesielt når den oppstår uten at man vet hvordan det har skjedd. Glasskader kan utvikle seg over tid, slik du beskriver, og en liten sprekk kan raskt bli betydelig større. Vi er derfor glade for at bilforsikringen kunne hjelpe deg med dette, slik at bilen igjen ble trygg og i forskriftsmessig stand. Takk for tilliten, og for at du tok deg tid til å dele opplevelsen din med oss!
Har hatt boligkjøper pakke (1 år fedrig betalt), byttet til storebrand når det nærmet seg (i god tid). Han på Storebrand sa han ordner med oppsigelse så det var ikke noe å tenke på... men jeg ringte inn til Tryg noen dager senere for å forsikre meg om at det ligger en oppsigelse og alt er som det skal... og det var det i følge han som svarte telefonen hos Tryg, oppsigelsen var på plass og det var ikke noe å tenke på mer... så får jeg purrring nå ca 1 mnd etter min avtale hos Tryg er gått ut... gikk inn på mine sider og der står det fornyelse av forsikring... Er det mulig liksom, for noe rot!
Hei Cyrek 😊 Vi forstår godt at dette er frustrerende, spesielt når du både fikk bekreftet at oppsigelsen var registrert og selv tok kontakt for å forsikre deg om at alt var i orden. Slik skal det selvfølgelig ikke oppleves. Vi ønsker gjerne å undersøke hva som har skjedd i saken din, og få avklart hvorfor forsikringen ser ut til å ha blitt fornyet til tross for sendt oppsigelse. Ta kontakt med kundeservice i åpningstidfor en gjennomgang. Ha en fortsatt fin dag 😊
Gode forsikringer til konkurransedyktige priser. Hatt et par uhell. Tryg har vært raske og flinke i behandling/oppgjør av skadene. Raske til å svare, og god kommunikasjon og oppfølging hele veien. 👍
Hei Iren 😊 Tusen takk for den flotte tilbakemeldingen! Det er svært hyggelig å høre at du er fornøyd med både forsikringene våre og oppfølgingen du har fått i forbindelse med skadesakene dine. Vi vet hvor viktig det er med rask behandling, god kommunikasjon og tett oppfølging når uhellet først er ute, og vi setter stor pris på at du deler erfaringen din. Takk for tilliten – vi ser frem til å være der for deg også i fremtiden! 😊
Husforsikring stiger fra år til år, har ikke lyst til å bytte forsikringsselskap fra trygg. Har ikke bil, og lever sparsomt. Er minstepensjonist og lever på uføretrygd.
Hei Liv 😊 Vi har forståelse for at prisøkninger kan oppleves utfordrende, spesielt når man lever på en stram økonomi. Samtidig setter vi stor pris på at du ønsker å fortsette som kunde hos oss. Vi anbefaler gjerne at du tar kontakt med oss for en gjennomgang av forsikringene dine. Da kan vi se om det finnes løsninger eller tilpasninger som passer bedre for din situasjon, samtidig som du beholder den tryggheten du trenger. Håper på å høre fra deg 😊 God helg!
Steget veldig i pris, bor alene, har ikke bil og er minstepensjonist. Lever veldig sparsomt. Bruker lite strøm. Vurdere å bytte leverandør.
Hei Liv 😊 Vi beklager at du opplever prisnivået som for høyt. Vi anbefaler gjerne at du tar kontakt med kundeservice, slik at vi kan se nærmere på avtalen din og vurdere om det finnes alternativer som passer bedre til ditt forbruk og dine behov. Vi håper å få muligheten til å beholde deg som kunde. Ønsker deg en fortsatt fin onsdag 😊
Fikk fantastisk god service hos Riis Glass på Stjørdal da jeg hadde fått steinsprut på frontruta, Det mest fantastiske var at jeg bare betalte for nye viskere. Frontruta ble skiftet gratis fordi jeg har forsikring i Tryg.
Hei Turid 😊 Tusen takk for den flotte tilbakemeldingen! Det er veldig hyggelig å høre at du fikk god service hos Riis på Stjørdal, og at skadeoppgjøret ble håndtert på en enkel og smidig måte. Vi er glade for at forsikringen din i Tryg bidro til en god opplevelse i en ellers uheldig situasjon. Takk for tilliten 👌