Sammenlign. Bytt. Spar.
HUS & HJEM
BEDRIFT & BORETTSLAG
MIN BYTT
BYTT.NO
Oversikt Omtaler Tjenester Mer ⋮ Skriv
Oppdatert fredag 5. juni
Sbanken
1.5
1 593 verifiserte omtaler

Sbanken omtaler og erfaringer

Ingen trend

Sbanken har ikke nok data til å bli vurdert.

Klikk for detaljer

1.5
Dårlig
1 593 verifiserte omtaler
Kundetilfredshet
Kundeservice
Rådgivning
#103
Forferdelig
Sbanken er rangert
#103 av 104 dagligbanker
40%
Middels
40% anbefaler Sbanken
til venner og kjente. Gjør du?
POPULÆRT 🔥
Sjekk hvor mye du kan spare
Sjekk hvor mye du kan spare
Bruk 2 minutter på å sammenligne ditt boliglån mot de beste på markedet, og se hvor mye du kan spare med en lavere rente.

Utforsk 1 593 omtaler om Sbanken

FILTRER OMTALER
547
94
47
120
785
SORTER OMTALER
SORTER ETTER HENDELSE
SORTER ETTER OPPLEVELSE
Du leser nå én spesifikk omtale om Sbanken
Sbanken har 1 593 verifiserte omtaler på Bytt.no

Tilbyr ikke banklån med kausjonist

Omtale av  Ck

Dessverre tilbyr ikke banken huslån med kausjonist.

Tar 2 minutt
På en skala fra 1 til 5
Hvor fornøyd er du med Sbanken?
Tar 2 minutt
5
4
3
2
1

Sbanken er blitt skikkelig Norsk.

Omtale av  Arild M. O

Det var en gang en superbank kan man vel si om Sbanken. Etter at Sbanken ble helt Norsk gikk det bare nedoverbakke. Tidligere Skandia banken hadde stort sett beste rente, beste betingelser og god service. Jeg savner de tidene. Nå er Sbanken som de valgte å kalle den Norske varianten langt unna best i klassen på renter. Fordelene som man tidligere hadde er oppspist av andre banker. Som eksempel på rente er Sbanken over 1% dyrere på mitt boliglån som i dag er innenfor 75% Kontakt med banken for å få bedre rente var bortkastet, de henviser til tidligere forespørsel om rente nedsettelse. Da vi var Skandiabank ringte banken meg opp og ga meg mulighet til å argumentere min sak. På renter satte de alltid ned renten for å være best i klassen. Nå møter man stort sett arroganse og ingen forståelse. Jeg venter i dag på svar fra nye banker som ønsker å beholde sine kunder ved hjelp av god kundebehandling. Jeg forsøker å komme på noe positivt, men klarer ikke det i denne runden. Håper fornuften kommer etterhvert.

Glimrende

Omtale av  Geir

Har brukt Sbanken siden den startet og er kjempefornøyd. God kundeservice og lett forståelig nettbank. Og ingen gebyrer. Dårlig på innskuddsrente, men sparepenger har jeg i en annen bank.

Det tar 6 uker å få bedriftskonto

Omtale av  Ikke F. B

Trodde du at du kunne gå inn på Sbanken.no, logge deg med bankID, skrive inn bedriftens organisasjonsnummer og ganske raskt bli bedriftskune? Tro om igjen. Sbanken har 6 ukers behandlingstid for å opprette bedriftskonto. Hvorfor? De "må sjekke at all informasjonen stemmer". Altså din BankID og organisasjonsnummer. Hva gjør kundeservice for å hjelpe deg? "Jeg kan desverre ikke gjøre noe". I dette tilfelle var det kun et enkeltpersonforetak - lykke til med et AS. Latterlig.

Dårlig kundeservice

Omtale av  Skr

Kontakter i forbindelse med spørsmål rundt økonomi, men får ikke svar på spørsmål og får beskjed om å ta kontakt senere. Frekk kundebehandling som ikkje har blitt opplevd ved andre banker.

Sjekk hvor mye du kan spare
Sjekk hvor mye du kan spare
Bruk 2 minutter på å sammenligne ditt boliglån mot de beste på markedet, og se hvor mye du kan spare med en lavere rente.
Sjekk boliglån
Tar kun 2 minutter Helt uforpliktende

For dyr boliglånrente

Omtale av  Tromsø

Har vært kunde i banken i mange år. Fint helt frem til etter at korona kom og bankene skulle sette ned renten. Tok kontakt med banken da mitt lån ble satt ned 0,1%, til 1.90%. Alt for dårlig! Er ikke villig å subsidiere de med høyest lån - og best rente - så da ble det kjapt bankbytte!

Hvor ble den av?

Omtale av  Adjø

Har vært kunde siden oppstart og anbefalt videre mange ganger. Likte at alle kunder ble behandlet likt. Samme gode rente fra første krone. Flyttet etter hvert lånet mitt hit også. Først ble den gode renten på innskudd fjernet. Litt renter riktignok om du hadde en del stående inne. Når også rentene på lån ble endret og kun de med høy gjeld fikk lav rente, var det på tide å bytte bank.

Sbanken har 1 593 verifiserte omtaler på Bytt.no
Les hva kundene til Sbanken mener
Har tilegnet profilen
Sbanken deltar på Bytt.no

Sbanken har tilegnet sin profil på Bytt.no og kan derfor svare på omtaler og invitere sine kunder til å dele erfaringer.

Alle bedrifter kan gratis tilegne sin profil på Bytt.no. Les mer om bedriftsportalen her.

Besvarer omtaler
Sbanken besvarer omtaler

Sbanken har de siste 12 månedene besvart omtaler fra sine kunder for å løse problemer, besvare spørsmål eller vise takknemlighet.

Alle bedrifter kan gratis besvare omtaler til sin profil på Bytt.no. Les mer om bedriftsportalen her.

Innhenter ikke verifiserbare omtaler
Sbanken henter ikke inn tilbakemeldinger

Sbanken benytter ikke Bytt.no sine invitasjonssystemer for å innhente omtaler - enten de er negative eller positive.

Alle bedrifter kan gratis få tilgang til verifiserte invitasjonsmetoder på Bytt.no. Det sikrer i større grad at omtalene bedriften innhenter er ekte og styrker troverdigheten. Les mer om bedriftsportalen her.

Har ingen utmerkelser
Sbanken har ingen utmerkelser

Det er foreløpig ikke registrert noen utmerkelser på Sbanken

Oppdag nye selskaper i samme bransje

Sammenlign tusenvis av tjenester
AVBRYT
OK, JEG FORSTÅR