Gjensidige Forsikring opplever for tiden en nøytral trend i kundevurderinger.
Klikk for detaljer
Vær forberedt på plutselige og store hopp i forsikringspremien uten forklaring.
Ved fornyelse av bilforsikringen hadde Gjensidige forsikring økt prisen med 10,5 %. Jeg sparte 43,5 % på å bytte til konkurrerende selskap.
Bilforsikring steget med 28%!! Ikke hatt skade. De sa at denne biltypen (Yaris) var dyr å forsikre.
They could improve customer service. Requested support several times with little success
Premieøking uten fornuftig forklaring og forskjellig forklaring fra to kundemottagere.
Helt elendig kundeservice, ble regelrett lurt for flere tusen kroner som følge av miksing og forandring av avtale uten forvarsel, selv når selskapet ble gjort oppmerksomme og vel dokumentert om dette, så gjorde ALT for å unngå denne saken uten å rydde opp, selv om alt var vel dokumentert til dem.
God erfaring, seriøst selskap, litt stiv pris på forsikring, men ellers helt ok.
Har hatt Gjensidige i mange år og alltid vært godt fornøyd. Blant de laveste prisene og kundeutbytte i tillegg. Ved småting som glasskade på bil og reiseforsikring har det fungert strålende, man betaler egenandel der og da og er ferdig med saken. Reiseforsikring ved skade det samme, en telefon og så kommer erstatning på konto. Skjønner imidlertid hvorfor det er slik: De gangene man får tilbake 5 tusen på forsikringen, så tjener jo selskapet fortsatt 25 tusen på oss det året. (betaler vel 30k i året.) Men man får jo noen kroner tilbake og er strålende fornøyd der og da. Når vi da fikk en større skade på hytta (flere hundre tusen), var alt mye vanskeligere. Månedsvis uten en avklaring, og vi ligger an til å tape 150-200' hvis oppgjøret blir som skissert. Vi er i en klageprosess, så det kan jo bli greit til slutt, men det var ikke slik jeg trodde det skulle være. Hvis en større sak skulle skje er jo forventningen at man får hjelp og en rettferdig erstatning, og slipper å mase og passe på alt mulig. De færreste opplever jo ikke større skader, men det er jo for de store skadene man har forsikring. Vi har ikke forsikring for å være dekket hvis vi får en liten bulk på bilen eller for å få erstatning for en mistet koffert. Vi har forsikringen i tilfelle bilen totalvrakes eller huset brenner ned. Og når større skader oppleves som et mareritt er i alle fall dette feil selskap for oss. Vi betaler heller litt mer hos noen andre eller får dårligere dekning på småting. Det viktigste for oss er å være skikkelig dekket i tilfelle et større uhell. Og vår efaring er veldig negativ her. Man har jo klagemuligheter så jeg regner med at oppgjøret blir "riktig" til slutt men når man først har kommet i en fortvilet situasjon så ønsker man ikke å bruke nasse tid og krefter og periodevis miste nattesøvnen.
Trivelege og kunnskapsrike Gjensidigetilsette på kontoret i Surnadal
Er godt fornøyd, har kun benytta meg av den 2 ganger når jeg har punktert og trenkte assistanse,
Both insurance and the customer service people are so terrible, i dont even know where to start describing what kind of crap this insurance is.
Raskt oppgjør ved skade. En tlf og alt ble ordnet raskt og effektivt. Valg mellom å få problemer fikset eller oppgjør til konto.
Det er smertefritt å ha forsikring her! Litt dyrere enn andre, men har godtatt dette fordi de er så enkle å ha med å gjøre.
Supert å få tilbake tusenlapper i kundeutbytte hvert år, viktig å ta med det i beregningen når man velger forsikringsselskap
Tegnet forsikring som skulle dekke 60 000 i året for inntektstap ved sykdom. Skulle tre i kraft så fort man gikk over på arbeidsavklaring. Meldte fra tre måneder i forveien og etter 8 måneder behandlingstid, elendig kundeservice, og dårlige unnskyldninger gir de avslag fordi forsikringen via jobben utbetaler tilsvarende. Fortsatt langt unna ordinærlønn men det har visst ikke noe å si. Elendig selskap når man trenger de. Får ikke nødvendigvis hva man betaler for.
Ved siste premieøkning på bilen kontaktet jeg kundeservice for å få en forklaring på den stadige økningen av premien. Fikk da til svar på mail at det var på grunn av de klimatiske forhold der jeg bor...???