GlobalConnect opplever for tiden en nøytral trend i kundevurderinger.
Klikk for detaljer
Komplett kaos ved installasjon. Firma som la kabel utendørs ødela veien, rettet ikke opp og la ikke kabelen inn der hvor det var avtalt på forhånd. Det er stadig problemer med for dårlig nett til sikker VPN (sykehusnett). Produktet holder ikke det de lover men likevel øker de prisen. Alternativt senker hastigheten.
Hei, Takk for at du deler en så grundig tilbakemelding. Vi forstår godt at opplevelsen rundt installasjonen og arbeidet utendørs har vært frustrerende, spesielt dersom avtalt løsning ikke ble fulgt og området ikke ble satt tilbake i tilfredsstillende stand. Vi beklager også at du opplever problemer med stabilitet og kapasitet, særlig når forbindelsen brukes til sikker VPN. Dette er selvfølgelig noe vi ønsker å se nærmere på. Tilbakemeldingene dine er viktige, og vi tar dem med videre i arbeidet med både installasjonsoppfølging, leveransekvalitet og kundeopplevelse. Vennlig hilsen Petter | GlobalConnect
Svært ofte (ukentlig) nedetid over lang tidsperiode. Mangelfulle tilbakemeldinger. God hastighet når det fungerer
Stadig endring av pris uten forhåndsvarsling. Når jeg ringer for å binde abb tar det tid før jeg får ny pris. Fakturaer er lite oversiktlige.
Dyrt. Nettet forsvant ofte i lengre perioder. Byttet til annen løsning fra annen leverandør.
Har mista forbindelsen ein og annan skjelden gang. Dette er likevel ikkje bra nok ettersom eg har bruka nettet i samband med heimekontor. Har tidlegare brukt Telenor, som faktisk hadde 100% oppetid.
Bare rot. Endte med å måtte betale et bruddgebyr på noe som aldri ble installert
Høye hastigheter gjennom fiberoptikk spiller ingen rolle om jeg er tvunget til å bruke Wi-Fi-enheter av dårlig kvalitet.