NextGenTel har ikke nok data til å bli vurdert.
Klikk for detaljer
Dårlig rekkevidde i enkelte rom. Har heller ikke rekkevidde til campingvogn som står nært boligen. Hadde nett der fra tidligere operatør
Hei, Tone Veldig kjedelig å høre at rekkeviden på internett ikke er like god i alle rom. Vi beklager. Ta gjerne kontakt med oss på [email protected] eller ring oss på 987 07979, så vi kan forsøke å ordne opp. Håper å høre fra deg. Beste hilsen, Jeanette.
God kvalitet på utstyret fra dere. En ruter fra dere sender i hele huset, pluss 20-30 meter utenfor👍
Hei, Kjetil. Tuusen takk for en utrolig hyggelig anmeldelse! Det er kjekt å lese at du er fornøyd med utstyret vi tilbyr. Vi skal stå på videre slik at du forblir en fornøyd kunde hos oss i lang tid fremover. Ta gjerne kontakt med oss om det skulle være noe. Ha en nydelig dag videre! Beste hilsen, Jeanette.
God kundeservice. Gikk fint å bytte fra Telenor til NextGenTel.
Hei, Bj. Tuusen takk for en utrolig hyggelig anmeldelse! Vi skal stå på videre slik at du forblir en fornøyd kunde hos oss i lang tid fremover. Ta gjerne kontakt med oss om det skulle være noe. Ha en nydelig dag videre! Beste hilsen, Jeanette.
Det har vært innstallasjonsproblemer med tregt nett. Jeg var lovet like raskt nett som vi hadde med Telenor, men det virker til å være noe tregere dessverre. Kan dere sjekke den saken
Hei, Åshild. Veldig kjedelig å høre at du har hatt en uheldig opplevelse hos oss på hastigheten. Vi beklager. Ta gjerne kontakt med oss på [email protected], så vi kan forsøke å ordne opp. Håper å høre fra deg. Beste hilsen, Jeanette.
Flyttet over fra Telenor på grunn av pris. Alt gikk helt greit og har fungert 100 prosent den uken jeg har brukt dere.
Hei, Kjell. Vi takker og bukker for en utrolig hyggelig anmeldelse fra deg! Det er kjekt å høre at tjenesten vi levere fungerer 100 prosent. Vi skal gjøre alt vi kan for at du forblir en fornøyd kunde hos oss i lang tid fremover. Ta gjerne kontakt med oss om det skulle være noe. Ha en nydelig dag videre! Beste hilsen, Jeanette.
Hastigheten ser ut til å være OK. Har fått melding om at det skulle gjøres vedlikehold fra kl 02:00, men ved midnatt forsvant plutselig signalene. IKKE BRA! Dere må sørge for å sende riktig informasjon til kundene!
Hei, Odd. Dette høres ikke bra ut. Vi beklager veldig at du har hatt en uheldig opplevelse angående informasjonen vi har sendt ut i forbindelse med vedlikehold. Jeg har tatt dette videre internt. Ta gjerne kontakt med oss om det skulle være noe mer. Ha en nydelig dag videre! Beste hilsen, Jeanette.
Har vært mye ustabilt etter at jeg byttet fra Telenor
Hei, Børge. Veldig kjedelig å høre at du opplever mye ustabilitet hos oss. Vi beklager. Ta gjerne kontakt med oss på [email protected], så vi kan forsøke å ordne opp. Håper å høre fra deg. Beste hilsen, Jeanette.