Sammenlign. Bytt. Spar.
HUS & HJEM
BEDRIFT & BORETTSLAG
MIN BYTT
BYTT.NO
Oversikt Omtaler Tjenester Mer ⋮ Skriv
Oppdatert fredag 30. oktober
DNB Eiendom
2.4
47 verifiserte omtaler

DNB Eiendom omtaler og erfaringer

Ingen trend

DNB Eiendom har ikke nok data til å bli vurdert.

Klikk for detaljer

2.4
Dårlig
47 verifiserte omtaler
Kundetilfredshet
Kundeservice
#29
Forferdelig
DNB Eiendom er rangert
#29 av 31 meglerkonsern
29%
Dårlig
29% anbefaler DNB Eiendom
til venner og kjente. Gjør du?
POPULÆRT 🔥
Få tilbud på eiendomsmegler
Få tilbud på eiendomsmegler
Selge bolig eller trenger du verdivurdering? Motta tilbud fra eiendomsmeglere

Utforsk 47 omtaler om DNB Eiendom

FILTRER OMTALER
12
0
0
7
28
SORTER OMTALER
SORTER ETTER HENDELSE
SORTER ETTER OPPLEVELSE
Du leser nå én spesifikk omtale om DNB Eiendom
DNB Eiendom har 47 verifiserte omtaler på Bytt.no

Alt for dårlig i forhold til hva man betaler

Omtale av  Casper L

Solgte eiendom på Aker Brygge gjennom DNB St. Haugen. Før overtagelse, slutter megler og i tiden før og etter overtagelse er det ingen oppfølgning fra DNB. Kun en automatisk sms at oppgjør har kommet på konto. Fulgte opp ansvarlig på kontoret som mente at ingen oppfølging ikke kvalifiserte til noe prisavslag. Anbefaler alle som skal selge bolig og sjekke referanser på megler før dere velger. Etter 20 år med oppgang der meglere selger vann i Sahara har markedet snudd og en god megler mot dårligere meglere endelig blir vannet ut!

Tar 2 minutt
På en skala fra 1 til 5
Hvor fornøyd er du med DNB Eiendom?
Tar 2 minutt
5
4
3
2
1

Dårlig erfaring med DnB Eiendom avd Økern

Omtale av  Edvard F

På grunn av at dette er første gang jeg kjøper bolig, spurte jeg om megler kunne være med på overtakelsen, nettopp fordi jeg aldri hadde vært gjennom dette før. Dette var ikke aktuelt, men jeg fikk bekreftet at megler ville være tilgjengelig for spørsmål under overtakelsen, noe jeg respekterte. Da selger under overtakelsen tok opp at han hadde mottatt faktura på forkjøpsrettsavgiften, ringte vi megler sammen for å få avklart situasjonen. Dette var et konkret spørsmål som hadde tatt megler 5 minutter å sjekke opp, før det ble gitt et endelig svar. I stedet ble det bekreftet over telefon at avgiften var innbakt i kjøpekontrakten og allerede betalt. Seks dager senere får jeg beskjed om at dette likevel ikke stemte, og at jeg måtte overføre beløpet samme dag. I løpet av disse dagene hadde jeg brukt penger på møbler, maling og oppussing, og det å da få en ekstrautgift på over 8 000 kroner, til tross for at jeg eksplisitt tok opp dette spørsmålet under overtakelsen nettopp for å kartlegge min økonomiske situasjon, oppleves mildt sagt svært frustrerende. At løsningen som tilbys i praksis er rabatt på fremtidige meglertjenester hos samme meglerhus, oppleves mer som et salgsfremstøt enn et genuint forsøk på å løse problemet som har oppstått. Det har i svært liten grad blitt vist forståelse for at dette er en stor og uforutsett utgift for meg, og jeg blir ringt på jobb der jeg blir bedt om å overføre 8255 kroner umiddelbart. Det ble heller ikke foreslått noen praktisk løsning, som for eksempel utsatt betalingsfrist, til tross for at situasjonen skyldes feil og feilinformasjon fra meglers side. På meglers profil står det blant annet at han «aldri overlater noe til tilfeldighetene» og er kjent for å «alltid holde det han lover». Jeg foreslår at profilen oppdateres. Jeg kommer ikke til å benytte meg av deres meglerhus igjen, og jeg kommer heller ikke til å anbefale det videre basert på denne opplevelsen.

Svar fra DNB Eiendom
13.05.2026 11:16

Takk for at du deler opplevelsen din med oss, og gratulerer med ditt første boligkjøp. Vi forstår at dette er en stor og viktig prosess, og at det er ekstra behov for trygghet og forutsigbarhet underveis. Vi forstår godt at dette skapte en frustrerende situasjon for deg, særlig når det medførte en uforutsett utgift i etterkant. Slik skal det ikke oppleves å være kunde hos oss. Vi tar også tilbakemeldingen din på alvor når det gjelder både tilgjengelighet, oppfølging og hvordan saken ble håndtert videre. Vi ønsker gjerne å se nærmere på saken din for å forstå hva som har skjedd og følge deg opp på en bedre måte. Du er velkommen til å ta direkte kontakt med oss, slik at vi kan gå grundig gjennom saken sammen med deg. Takk igjen for at du gir oss denne tilbakemeldingen. Den er viktig i vårt arbeid med å forbedre tjenestene våre. /Betina

God dialog

Omtale av  Ellen M. S

Vi hadde god dialog med megler i Bodø. Det var lett å kommunisere og opplevelsen rundt avtaler vedrørende salget var ryddig og grei. Ved henvendelser fikk vi raskt svar, og prosessen med visning og salg gikk veldig greit. I etterkant var megler tilgjengelig for hjelp rundt avtaler og andre praktiske gjøremål, som ved vask og lignende.

Svar fra DNB Eiendom
27.04.2026 16:33

Hei! Tusen takk for fin omtale :-) Veldig hyggelig å lese at du har hatt en god opplevelse med oss gjennom hele prosessen. Setter pris på at du tok deg tid til å legge inn omtalen her. /Frida

Megler før og etter underskrevet kontrakt

Omtale av  Bente

Jeg bodde i en annen by og fikk en megler fra dnb Bergen vestkanten. Hun var virkelig på tilbudssiden da hun skulle hjelpe med alt fra a til å når det gjaldt å selge huset siden jeg bodde i en annen by. Jeg hadde for tiden leietakere. For det første var førstebilde på Finn av 2garasjer i front, den ene garasjen var naboens og huset som egentlig skulle selges var i bakgrunnen og kun bilde av den ene kortsiden i front . Bilde gir uttrykk for at her selges to garasjer!! Deretter svarte hun meg at hun "gadd ikke rydde opp i andres drid"" og det var heller ikke hennes ansvar mente hun, å stryke over sengeteppene på sengene . Der så det ut som noen hadde hoppet i disse sengene. Hun gjorde rett og slett en ubrukelig jobb. Megleren skiftet helt fra å være en hyggelig og imøtekommende megler som ville hjelpe meg som bodde i en annen by. Det forandret seg straks etter kontrakten ble skrevet. Jeg sa opp kontrakten etter 3 uker og fikk en regning på nærmere kr 40000,- Anbefaler ingen å bruke dnb meglere eller banker eller annet fra det konsernet. De får alltid dårligte målinger når det gjelder dnb bank etc. Kom dere vekk fra dnb er mitt råd!!

Svar fra DNB Eiendom
27.04.2026 16:32

Hei! Så leit å lese at du har hatt en dårlig opplevelse med oss. Vi ønsker at alle våre kunder skal sitte igjen med et godt inntrykk av DNB Eiendom både før og etter salg. Vi tar slike tilbakemeldinger på alvor og ønsker gjerne sjekke opp dette videre. Siden vi ikke kan gå inn på enkeltsaker her på bytt.no er det supert om du kan kontakte oss på denne eposten: [email protected]. Da vil vi kunne undersøke saken nærmere. Vi takker for tilbakemelding og setter pris på at du tok deg tid til å dele din opplevelse. /Frida

Bare rot med oppgjøret

Omtale av  Boligselger

Oppgjøret ble lovet til en bestemt dag, men ble utsatt og utsatt. Ikke fornøyd. Bare rot.

Svar fra DNB Eiendom
17.04.2026 17:17

Hei! Dette er selvfølgelig ikke slik vi ønsker at det skal være, og vi beklager at oppgjøret ikke kom som lovet. Tusen takk for at du deler erfaringen din, dette tar vi med oss videre for å sikre bedre forutsigbarhet og oppfølging fremover. /Marthe

Få tilbud på eiendomsmegler
Skal du selge bolig eller trenger du en verdivurdering?
Sammenlign tilbud fra eiendomsmeglere - få tilbud fra flere helt gratis!
Få tilbud
Få personlig tilbud Helt uforpliktende

Kjempefornøyd med megler 🤩

Omtale av  Marit

Kjempefornøyd med megler, høflig og utrolig hjelpsom. og eg er superfornøyd med all informasjon gjennom salgsprosessen 🤩 Kom anbefalt av tidligere nabo så angrer ikkje på valg av megler 🤩

Svar fra DNB Eiendom
06.02.2026 10:58

Hei og takk for flott tilbakemelding, Marit! Det setter vi stor pris på. /Henning

Aldri mer

Omtale av  Anonym

Viser tillit inntil avtalen er signer, så snur det. Fokus på egen inntjening og ikke på kunden, dessverre. Vi måtte "jage" etter vår megler og info, etter 6 mnd stod boligen fremdeles usolgt til tross for at flere tilsvarende hus ble solgt i samme tidsperiode. Boligen ble aldri solgt.

Svar fra DNB Eiendom
26.11.2025 15:08

Hei og takk for tilbakemelding! Veldig leit å lese at du har hatt en dårlig opplevelse hos oss. Slik skal det selvsagt ikke være. Vi kan dessverre ikke gå inn på enkeltsaker her på bytt.no, men vi vil gjerne se videre på dette. Fint om du kan kotankte oss her: https://dnbeiendom.no/Kontakt. /Henning

DNB Eiendom har 47 verifiserte omtaler på Bytt.no
Les hva kundene til DNB Eiendom mener

DNB Eiendom

Har tilegnet profilen
DNB Eiendom deltar på Bytt.no

DNB Eiendom har tilegnet sin profil på Bytt.no og kan derfor svare på omtaler og invitere sine kunder til å dele erfaringer.

Alle bedrifter kan gratis tilegne sin profil på Bytt.no. Les mer om bedriftsportalen her.

Besvarer omtaler
DNB Eiendom besvarer omtaler

DNB Eiendom har de siste 12 månedene besvart omtaler fra sine kunder for å løse problemer, besvare spørsmål eller vise takknemlighet.

Alle bedrifter kan gratis besvare omtaler til sin profil på Bytt.no. Les mer om bedriftsportalen her.

Innhenter ikke verifiserbare omtaler
DNB Eiendom henter ikke inn tilbakemeldinger

DNB Eiendom benytter ikke Bytt.no sine invitasjonssystemer for å innhente omtaler - enten de er negative eller positive.

Alle bedrifter kan gratis få tilgang til verifiserte invitasjonsmetoder på Bytt.no. Det sikrer i større grad at omtalene bedriften innhenter er ekte og styrker troverdigheten. Les mer om bedriftsportalen her.

Har ingen utmerkelser
DNB Eiendom har ingen utmerkelser

Det er foreløpig ikke registrert noen utmerkelser på DNB Eiendom

Oppdag nye selskaper i samme bransje

Sammenlign tusenvis av tjenester
AVBRYT
OK, JEG FORSTÅR