Frende Forsikring opplever for tiden en nøytral trend i kundevurderinger.
Klikk for detaljer
Fikk raskt svar på innmelding av skade. Og god veiledning på hva jeg hadde av dekning på min bilforsikring. Kunne kanskje fått litt bistand fra Frende på kontakter til relevante bilutleie, siden dette var en lørdag og merkeverksted hadde ingen i skade/bilutleie på jobb.
Takk for den gode tilbakemeldingen! Skjønner godt at det hadde vært nyttig med bedre hjelp til utleie i helgen. Det tar vi med oss videre.
Meget rask saksbehandling og raskt oppgjør. Veldig bra!👍🏼
Herlig tilbakemelding! Tusen takk for fine ord, det blir vi så glade for!
Frontruteskade med rask og sømløs ekspedering hos Riis. Flott at Riis har avdeling på Nesodden. Har ingen negative bemerkninger.
Supert at det løste seg kjapt og greit! Sånn skal det være! Takk for tilbakemeldingen! Hilsen Heidi
Digital henvendelse. Svar samme dag. Takst på bil etter 3 dager. Bilen vart kondemnert. Aksepterte takst digitalt. Penger på konto etter 4 dager. Kan ikke gjøres noe bedre. Takk
Akk, kjedelig med bilen, men fint det løste seg på en god måte. Tusen takk for den gode tilbakemeldingen, Birger!
Trengte hjelp med et problem, men null forståelse. Så styr unna.. tommel ned 👎🏻
Så leit å høre at vi ikke kunne hjelpe deg. Vanskelig å gi en god forklaring uten å vite mer, men send oss gjerne en melding direkte hvis det er noe du trenger. Hilsen Heidi
Veldig ok selskap. Rimelig og av de beste i norge.
Så hyggelig å høre fra deg, Johan! Dette var en god tilbakemelding! Takk!
God veiledning underveis og rask saksbehandling av skadeoppgjøret
Tusen takk for den gode tilbakemeldingen fra deg, Svein! Det betyr mye for oss. Hilsen Heidi