Tryg Forsikring opplever for tiden en positiv trend i kundevurderinger.
Pilens retning viser styrken på trenden i løpet av 30 dager.
Klikk for detaljer
Øker prisen med mange prosent for hvert år. Tok vekk bonus selv om jeg hadde fått beskjed om at bilskaden ikke var min skyld. Har hatt god hjelp ved bilskade
Hei Anne 😊 Forsikringsavtalen til kundene våre øker i henhold til tariff og kostnadsnivå i samfunnet vårt når det kommer til reparasjoner. Pris øker også i sammenheng med antall registrerte skader meldt inn til selskapet, og hvis man selv har stått for noen av disse. Vi kan ikke kommentere skadesaker grunnet personvern, men det er alltid rom for å ta direkte kontakt med skadeavdelingen vår hvis du har noen spørsmål knyttet til dette bonustapet. Det er fint å høre at du fikk god hjelp når du hadde en skade, det er det vi streber etter 🥳 Ønsker deg en finfin dag!
Eg sendte en forespørsel til tjenestetorget om tilbud på mine forsikringer. Tryg forsikring ringte meg rett etterpå. Han som ringte var meget frekk og ville ikke gi meg et skriftlig tilbud på epost, han refererte til at de ikke var Rema1000 og kunne ikke bare gi et tilbud uten videre. Han prøvde også og få meg til og tro at selskapet eg hadde nå kunne eg ikke stole på…. En forventer ikke en slik slange på telefonen når eg var ute etter et seriøst tilbud. Eg trodde Tryg forsikring var et seriøst og solid selskap, men tydeligvis ikke.
Hei Jan! Takk for tilbakemeldingen din. Det blir vanskelig å kommentere enkeltsak grunnet personvern, men slik skal det ikke være. Om man ønsker et tilbud, skal man føle seg velkommen og imøtesett med de behovene som måtte foreligge. Vi håper konsulent du snakket med har hatt et ønske om å få fullstendig informasjon før det utsendes tilbud. Dette for å kunne gi en så eksakt pris som mulig. Vi anbefaler deg å ta kontakt med oss på kundeservice for en gjennomgang, om det fortsatt er ønskelig 😊 Ønsker deg en god dag!
God rådgivning og oppfølging. Ryddige og effektive på skadeoppgjør. Fikk billigere tilbud fra andre men personlig rådgiver du ringe for stort å smått samt. Enkelt å få erstatning når du må bruke forsikringen er viktigere enn enn billig forsikring du ikke kan bruke når uhellet først er ute.
Tusen takk for hyggelig tilbakemelding! 🙏 Det varmer å høre at du har hatt gode erfaringer med både rådgivning, oppfølging og skadeoppgjør hos oss. Vi er helt enig med deg – det viktigste er å ha en forsikring som faktisk fungerer når uhellet først er ute 🛟
Steinsprutskade på frontrute. Ikke noe problem med utbedring med Tryg i ryggen
Hei Torgeir! Tusen takk for hyggelig tilbakemelding. Det setter vi stor pris på! Vi gjør alt vi kan for at kundene våre skal føle seg godt ivaretatt 🛟
Svært misfornøyd. Som medlem av Utdanningsforbundet og langvarig bruker av Tryg forsikring, har de nå priset seg helt ut. Føles som de ønsker å kvitte seg med gamle, trofaste medlemmer. Har fått mye bedre tilbud fra 3 andre selskaper jeg har vært i kontakt med. Ikke vilje til å se over forsikringer, og se om det er noe å spare.
Hei Jorid! Leit å høre at du er misfornøyd, og vi forstår godt at prisøkninger oppleves frustrerende – særlig når du har vært en trofast kunde hos oss over tid. Dessverre lever vi for tiden i en urolig verden som har gitt oss alle økte kostnader. Prisen på alt fra strøm til transport, materialer og håndverkstjenester har økt mye mer enn normalt, og et mer uforutsigbart vær fører til flere skader på folks hjem og eiendeler. Dette påvirker hele forsikringsbransjen – også Tryg. Det er blitt dyrere å reparere, utbedre og erstatte ting som blir ødelagt, men selv om det meste er blitt dyrere, ønsker vi ikke at det skal gå ut over tryggheten til kundene våre. Derfor velger vi å beholde kvaliteten på forsikringene våre, og justerer prisene slik at du som kunde fortsatt skal være like trygg som før. Som medlem av Utdanningsforbundet har du fortsatt en svært god avtale hos oss – der alle rabatter og fordeler er samlet i den kollektive medlemsfordelen. Denne sikrer medlemmene ekstra gode vilkår sammenlignet med ordinære avtaler. Vi setter stor pris på at du har vært kunde hos oss i mange år, og håper du blir med videre i fellesskapet – slik at vi fortsatt kan stå klare hvis noe skulle skje.
Øker og øker i pris. Tullete bortforklaringer. Er ikke troverdig med slike bortforklaringer.
Hei! Vi forstår godt at det kan oppleves frustrerende når prisene øker, og vi beklager at du sitter igjen med en dårlig opplevelse. Forsikring fungerer som et spleiselag – mange betaler inn litt hver, slik at de som faktisk rammes av uhell eller ulykker får den hjelpen de trenger. Når kostnadene i samfunnet øker, for eksempel ved dyre reparasjoner eller flere skader, påvirker det dessverre hele dette spleiselaget. Hos Tryg jobber vi kontinuerlig med å sørge for at du får rask og god hjelp når noe skjer. Vår oppgave er å: • beregne premie ut fra faktisk risiko og kostnader • ha flinke folk klare til å hjelpe ved skade • samarbeide med dyktige verksteder, håndverkere og helsepersonell • sikre at du og andre kunder får det dere har krav på – verken mer eller mindre Vi håper dette forklarer litt bedre hvorfor prisene kan endre seg, og at du fortsatt opplever trygghet i forsikringen din hos oss.
værste forsikrings selskapet som finnes. de er ikke der for og hjelpe, i stedet benytter de seg av folks tragedier med å selge inn enda fler forsikringer i stede for og hjelpe
Hei, Morten! Forstår at du er frustrert. Hvis du har en sak du vil at vi skal se nærmere på, er det fint om du tar kontakt med oss på telefon,så får du nye øyne på saken din.