NextGenTel har ikke nok data til å bli vurdert.
Klikk for detaljer
Litt knot med oppsett, men elles klink 5🌟god kundeservice og stabilt og bra nett
Hei, Christoffer. Tusen takk for den hyggelige tilbakemeldingen🤩 Selv med litt knot i forbindelse med oppsettet, så er det veldig kjekt å høre at nettet ditt er stabilt og bra, og ikke minst at du er fornøyd med kundeservice. Takk for at du valgte NextGenTel! Beste hilsen, Jeanette i NextGenTel
For dårlig informasjon, meldingene kommer i søppelpost
Hei, Harry. Tusen takk for tilbakemeldingen din. Vi er dessverre klar over at noen epost-tjenester sorterer våre eposter som søppelpost. Dette skulle vi gjerne unngått, men det er ikke alltid like lett. En løsning kan være å markere våre eposter som trygge. Da skal de komme i vanlig innboks😊 Beste hilsen, Jeanette i NextGenTel
Nextgentel er super. Hyggelig pris, god service Anbefales
Hei, Torstein. Wow! Tusen takk for den utrolig hyggelige tilbakemeldingen fra deg😍Vi skal gjøre alt vi kan for at du forblir en fornøyd kunde hos oss i lang tid fremover. Ha en nydelig dag videre! Beste hilsen, Jeanette i NextGenTel.
Er meget fornøyd med fiber fra Nextgentel, måtte bytte ut ruter til en ny for å få beste hastighet.
Hei, Frank. Takk for tilbakemeldingen😊Veldig fint å høre at du er meget fornøyd, selv om du måtte bytte ruter. Ha en strålende dag. Beste hilsen, Jeanette i NextGenTel
Noen ganger helt uten nett. Varer i flere timer om gangen. Veldig tregt nett. Kan ikke stole på dette i det heletatt.
Hei, Kåre. Dette var veldig kjedelig å høre. Vi beklager at du opplever at alt sammen er dårlig. Jeg skulle gjerne hatt litt mer informasjon for å kunne hjelpe deg. Du kan sende en e-post til [email protected], så skal vi forsøke å ordne opp. Håper å høre fra deg. Beste hilsen, Jeanette i NextGenTel.
For dyrt. Tjenestene har vært meget ustabile i flere måneder.
Hei, Kåre. Veldig kjedelig å høre at du opplever tjenesten vår som ustabilt og prisen for høy. Vi beklager! Ta gjerne kontakt med oss på 987 07979, så vi se nærmere på avtalen din. Beste hilsen, Jeanette i NextGenTel.
Tror ikke vi har 100% hos oss. Enkelte dager faller internett ut, nornngsnger mange ganger, noen en gang eller to for kvelden. Besøk av datamann sa at vi har dårlig internett! Er vanskelig å få tak i dere for å varsle feil!
Hei, Karin. Vi er lei for at du opplever nettet vårt som ustabilt. Dette er selvsagt ikke slik det skal være, og vi forstår godt frustrasjonen når internett ikke fungerer som forventet. Vi ønsker gjerne å se nærmere på hva som kan være årsaken hos deg. Du kan sende oss en epost til [email protected]. Håper å høre fra deg. Beste hilsen, Jeanette i NextGenTel.