Telia Mobil opplever for tiden en nøytral trend i kundevurderinger.
Klikk for detaljer
Veldig fornøyd med Telia, vært kunde hos de lenge, men å bytte betalingsløsning i Desember av alle måneder, får meg til å prøve noe nytt så fort telefonen er nedbetalt
Uoversiktelig på min side. Ingen oversikt over abonnement på telefon og hva er igjen på telefon. Mener den skal være betalt denne måned.
Veldig fornøyd med pris og hva man får i abonnementet.Kunne vært litt bedre dekning på visse steder.
Helt passe, de prøver å minske fordelene ved de ulike abonnementene. Luringer
Telia sendte ut en Dobbel regning før Jul. De er med på det kalde samfunnet og er ikke solidaritet i en Dyrtid. De er medmpå og suge ut penger av vanlige folk. Så Fekk de!
Sender ofte dobbel-regning, tar hvertall 50 min på kundeservice. Har hatt muntlig avtale om enkelte ting på butikk og de gjør stikk motsatt (Avtale om "EMNE" 50kr i mnd sier de, men får faktura 900kr i mnd). Hadde problemer før med dekning og å kunne ringe, fiksa seg ofte ila noen minutter, men greit å kunne ringe når man skal. Prøvde å sende regning på over 1000kr for å "Sette opp modem og TV boks", var jeg som satte det opp selv, og de "LOVTE" i butikk at det ikke var noen ekstra kostnader etter jeg hadde tatt med boksene med TV og Modem.
I forhold til mange andre mobilabonnementer så er Telia for dyre!