Fortum har ikke nok data til å bli vurdert.
Klikk for detaljer
Veldig kjedelig og useriøs start på kundeforhold for min del. Alt av faktura går normalt sett som E-faktura som jeg valgte i bestillingsløpet, men pgrunn av en "teknisk feil fra deres side" som jeg ble varslet om på melding fikk jeg altså ikke første faktura som E-faktura, fikk så gebyr på fakturaen når skylden ligger hos dem. Ja kunne sikkert ringt inn å fått det rettet men må bare vær ærlig å si at jeg ikke "gidder" å bruke så mye tid på det. Var lettere å bare bytte bort da.
Robot som er meget vanskelig og kommunisere med før man kommer frem til en levende hyggelig kunde rådgiver
Jeg er fornøyd med Fortum, de yter god service og er til å stole
Hei Terje, Takk for den hyggelige tilbakemeldingen! Det betyr mye for oss å høre at du er fornøyd og opplever oss som både serviceinnstilte og til å stole på. Vi setter stor pris på at du tok deg tid til å dele erfaringen din med oss. Med vennlig hilsen Fortum Strøm
Grei ekspedering - litt for høyt tempo for eldre kunder.
Hyggelig og hjelpsom kundeservice. Finner riktig strømavtale for deg
Hjelpsom og profesjonell, hyggelig og og flink medarbeider
Forferdelig opplevelse – styr unna! Jeg ønsker å dele min erfaring med dette selskapet, slik at andre kan tenke seg godt om før de inngår en avtale. Vi valgte selskapet fordi vi ble lovet en bedre og billigere strømavtale. På papiret virket dette som et godt tilbud, og vi hadde derfor ingen grunn til å tro at kostnadene skulle bli vesentlig høyere enn det vi hadde fra før. Dessverre skulle erfaringen bli en helt annen. Etter å ha vært kunde i omtrent ett år opplevde vi at strømregningen ble betydelig høyere enn forventet. Faktisk endte vi med å betale rundt tre ganger så mye som tidligere. Dette var naturligvis svært skuffende, spesielt når hovedgrunnen til at vi valgte selskapet i utgangspunktet var løftet om en rimeligere strømavtale. Da vi etter hvert bestemte oss for at nok var nok, og ønsket å bytte til en annen strømleverandør, kom det som kanskje var den største overraskelsen: Vi fikk beskjed om at det ville påløpe et bruddgebyr på over 30 000 kroner. Etter min mening er dette helt urimelig. Jeg forstår at enkelte avtaler kan ha bindingstid eller kostnader knyttet til tidlig avslutning, men et bruddgebyr på over 30 000 kroner oppleves som svært vanskelig å akseptere. Det gjør det også vanskelig for kunden å komme seg ut av en avtale man ikke er fornøyd med. Min erfaring er derfor at man bør lese alle vilkårene svært nøye før man inngår en avtale med dette selskapet. Ikke se seg blind på løfter om lavere priser eller gode betingelser – undersøk hva strømmen faktisk vil koste over tid, hvilke gebyrer som gjelder, og ikke minst hva det vil koste dersom du ønsker å avslutte avtalen. Jeg skulle ønske vi hadde undersøkt dette grundigere på forhånd. For vår del ble dette en dyr erfaring, og jeg kommer derfor ikke til å anbefale selskapet videre. Mitt råd til andre som vurderer dette selskapet: Tenk dere godt om, les avtalevilkårene nøye og sammenlign med andre strømleverandører før dere bestemmer dere. Det finnes etter vår erfaring mange bedre alternativer. Dette er basert på vår egen kundeopplevelse, og jeg deler det først og fremst for å gjøre andre forbrukere oppmerksomme på hva de bør undersøke før de binder seg til en slik avtale.