Sammenlign. Bytt. Spar.
HUS & HJEM
BEDRIFT & BORETTSLAG
MIN BYTT
BYTT.NO
Oversikt Omtaler Tjenester Mer ⋮ Skriv
Oppdatert torsdag 4. juni
NordlysEnergi
1.5
499 verifiserte omtaler
NordlysEnergi kunder er kjøpt opp av Kilden Kraft
NordlysEnergi slutter å selge strøm, og kundene har blitt overført til Kilden Kraft. Klikk her for å gå til Kilden Kraft.

NordlysEnergi omtaler og erfaringer

Ingen trend

NordlysEnergi har ikke nok data til å bli vurdert.

Klikk for detaljer

1.5
Dårlig
499 verifiserte omtaler
Kundetilfredshet
Kundeservice
Brukervennlighet
-
IKKE NOK OMTALER
NordlysEnergi trenger minimum 10 omtaler.
23%
Dårlig
23% anbefaler NordlysEnergi
til venner og kjente. Gjør du?
POPULÆRT 🔥
Få tilbud på strøm
Få tilbud på strømavtale
Sammenlign gode tilbud på strøm skreddersydd til din bolig!

Utforsk 499 omtaler om NordlysEnergi

FILTRER OMTALER
97
22
10
24
346
SORTER OMTALER
SORTER ETTER HENDELSE
SORTER ETTER OPPLEVELSE
Du leser nå én spesifikk omtale om NordlysEnergi
NordlysEnergi har 499 verifiserte omtaler på Bytt.no

De bedro, lurte og straffet meg urettferdig.

Omtale av  Qasim

Jeg fikk en dørselger på døra. Han var en bra selger og han solgte produktet som var en strømavtale med NordlysEnergi som den beste muligheten. Jeg beit på og signerte noen papirer. 2 uker etterpå ringte NorgesEnergi meg og fortalte meg at de ser at jeg holder på å byte, men at de kan gi meg et bedre tilbud. jeg sa takk for det og aksepterte å være kunde hos dem videre. Jeg får en melding på at jeg nå skylder NordlysEnergi 4874 kr. 2500 kr for å bryte kontrakten og resten fra 2 inkasso på 600kr gebyr for begge før de sendte det videre til politiet (Utleggsforretning) som da koster 1500kr. Jeg tror ikke jeg fikk strøm eller nett fra NordlysEnergi i det helle tatt fordi jeg fortsatte jo med NorgesEnergi som er en annen bedrift. 😂 Jeg er sint på meg selv og på inkasso bedriftene som kan veldig lett (for lett hvis du spør meg) bruke politiets styrke. Jeg betalte de 4800kr fordi jeg forsøkte å finne hjelp men politiet, inkassoselskapet Gothia og NordlysEnergi gjorde det ikke lett og jeg er i en livssituasjon hvor jeg stresser. Jeg føler meg dårlig 😂

Nyttig (2)

Hold dere langt unna!

Omtale av  Cecilie

Bindingstid som aldri ble opplyst om, 3 måneders oppsigelsestid. Selv når jeg flyttet ble jeg ikke kvitt dem, da kom bruddgebyr på 1200 kr i etterkant. Ingen andre strømselskaper holder på slik! Det skal være enkelt å bytte strømleverandør i Norge – disse her er det omtrent umulig å komme seg bort fra igjen! Cowboyvirksomhet!

Nyttig (2)

Scamming people

Omtale av  Fifi

I feel scammed in this electric company. A young man who is a seller of this company gave me a good offer. I was very clear and asked him times I don’t want the binding time because I just want to try if I am satisfied or not. If not, I can just stop. The seller said I can just stop anytime without the binding time. I was also clear I want to start next year on February and now I found out I started last month and I contacted them through email about I don’t want the binding time but the customer service is not helping at all and the company wants me to continue or else I have to pay for the bindingstid for more than 2000kr. I hope people will read my post and will not let this company scam other people.

Nyttig (4)

Bindingstid!!

Omtale av  Crypto

De opplyste ikke om bindingstid når de solgte avtalen. Prismessig så er de riktignok gode. Bruddgebyr hvis man vil ut av avtalen. Ikke smartstyring av elbil i appen enda heller. De bør forbedre seg betydelig på dette.

Nyttig (1)

Utmerket avtale

Omtale av  David

Brukt i 3 månder meget fornøyd billig pris, og bra kundeservice.

Nyttig (0)
Få gode tilbud på strøm der du bor
Få gode tilbud på strøm der du bor
La selskapene konkurrere om å gi deg best pris, og sammenlign gode tilbud på strøm skreddersydd til din bolig!
Få tilbud
Tar kun 2 min Selskapene konkurrerer

Oppsigelse

Omtale av  Anne

Du gjør en 1 års avtale. Flott, men husk å si opp etter 9 mnd. Om ikke blir du værende 15 mnd. etter å ha lest kontrakten. Hva som da skjer med den gode avtalen er usikkert.

Nyttig (2)

Gjennomgående ren svindel

Omtale av  Roar A

Hatt avtale uten bindingstid. Sender faktura med "bruddgebyr" ved bytte av leverandør. Styr unna. Eier er også svindelmistenkt. For de som liker svindel er dette et flott selskap, alle andre, styr unna. Oppdaterer etter hvert ut fra hva kontakten med kundeservice sier. Kjære Bytt: dette er ikke sterk ordbruk.

Nyttig (1)
NordlysEnergi har 499 verifiserte omtaler på Bytt.no
Les hva kundene til NordlysEnergi mener

NordlysEnergi

Har ikke tilegnet profilen
NordlysEnergi deltar ikke på Bytt.no

NordlysEnergi har ikke tilegnet sin profil på Bytt.no for å besvare spørsmål, løse problemer eller vise takknemlighet til nye og eksisterende kunder.

Alle bedrifter kan gratis tilegne sin profil på Bytt.no og dermed vise nye og eksisterende kunder at de bryr seg om tilbakemeldinger. Les mer om bedriftsportalen her.

Besvarer ikke omtaler
NordlysEnergi besvarer ikke omtaler

NordlysEnergi har de siste 12 månedene ikke ønsket å kommunisere med sine kunder for å løse problemer, besvare spørsmål eller vise takknemlighet.

Alle bedrifter kan gratis besvare omtaler til sin profil på Bytt.no. Les mer om bedriftsportalen her.

Innhenter ikke verifiserbare omtaler
NordlysEnergi henter ikke inn tilbakemeldinger

NordlysEnergi benytter ikke Bytt.no sine invitasjonssystemer for å innhente omtaler - enten de er negative eller positive.

Alle bedrifter kan gratis få tilgang til verifiserte invitasjonsmetoder på Bytt.no. Det sikrer i større grad at omtalene bedriften innhenter er ekte og styrker troverdigheten. Les mer om bedriftsportalen her.

Har ingen utmerkelser
NordlysEnergi har ingen utmerkelser

Det er foreløpig ikke registrert noen utmerkelser på NordlysEnergi

Oppdag nye selskaper i samme bransje

Sammenlign tusenvis av tjenester
AVBRYT
OK, JEG FORSTÅR