Handelsbanken har ikke nok data til å bli vurdert.
Klikk for detaljer
Jeg har nylig byttet til Handelsbanken da fagforening (Tekna) byttet bankforbindelse. Jeg fikk flyttet lån og økt kreditt godkjent. Lån er innvilget og gammel bank er utbetalt og lønnskonto med kort etablert. I dag fikk jeg telefon fra "min kontakt" i banken som insisterte på at jeg fysisk måtte komme inn for å skanne legitimasjon, samt at vedkommende skulle hjelpe meg med å sette opp bank ID. Høres helt merkelig ut etter at lån er innvilget og konto kort etablert. Jeg spurte vedkommende om dette var et fordekt forsøk på å sette opp møte med en kunde for å selge andre produkter, uten at vedkommende ville svare på dette. Jeg tar nå en halv dag fri for å kjøre til byen og møte med banken for at de skal ta kopi av min ID. Helt merkelig prosess. Noen andre som opplever det samme?
Skjønner ikke at Tekna inngikk avtale med denne banken. Veldig dårlige vilkår med en gang man beveger seg utenfor den brøyta løypa som heter «standard boliglån». Er man i en kjøp og salgsfase eller trenger lån assistanse med annet, er det blodpriser. I tillegg, meget slapphebdt kundebehandling. Hjelper ikke at de svarer raskt, om svaret er karakterisert av slurv og feil.
Dårlig mobilbank, veldig firkantet bank på alle måter.
Har brukt Handelsbanken i mange år, og jeg begynner å bli veldig lei av at mobilbank/nettbank ikke fungerer og hvor ofte det skjer. Lang ventetid på å få kundeservice, og de kan ikke hjelpe heller. Vurderer å bytte bank til noen som er mer oppdatert og fokusert på kundene sine. Vil ikke anbefale denne banken.
Dette er en bank som ikke bryr seg om kundene sine. De baserer behandling av søknader på antakelser i stedet for fakta, og det er veldig vanskelig å få hjelp fra rådgivere. I tillegg er mobilbanken som et produkt fra 20 år tilbake.
I utgangspunktet så hadde jeg et svært positivt inntrykk av Handelsbanken. De var kundeorienterte og imøtekommende, og de har god rente på sparekontoen og grei rente på boliglånet som fordels-kunde via fagforening. Nettbanken og mobil appn er helt grei, men den er litt buggy. Problemene mine har vært i forbindelse med finansieringsbevis ved kjøp av ny bolig og søknad om kredittkort. Kredittkort kan jeg glemme, jeg får avslag. Dette selv om kredittkort er noe jeg betaler ned på måntlig basis. I forhold til finansieringsbevis, så får jeg 2/3 av eksisterende boliglån ettersom de kun regner med ca. 60% av min inntekt som faktisk inntekt - mens de ser bort fra AAP og pensjonsutbetalinger. Etter salg av eksisterende bolig, som jeg solgte før kjøp av ny bolig, så måtte de ha salgsskontrakten tilsendt før de ville øke fjerne fradraget på 10% av salgssummen i finansieringsbeviet. Dette utgjør ganske mye penger i Oslo, og salgskontrakten fikk jeg først tre uker etter salg av eksiterende bolig. Samlet sett, så gjør dette at jeg nå opplever meg diskriminert av helsemessige grunner. Jeg har problemer med å få finansieringsbevis - selv etter salg av eksisterende bolig - og møter en relativ store hindringer i forbindelse med kjøp av ny bolig. Dette er også på tross av at jeg ikke har noen betalingsanmerkninger, alltid har betalt regninger til riktig tid, og til og med har ca 2 årslønner med oppsparte midler på enten sparekonto eller i fond. Jeg har god kredittscore, med "svært lav risiko". Handelsbanken fremstår ikke for meg som en bank for alle faser av livet. Gitt at jeg nå er i en fase av livet hvor de velger å diskriminere meg av det som fremstår som av helsemessige årsaker - og ikke av økonomiske årsaker - så har de trolig også tapt meg som kunde for all fremtid. Jeg bytter nå derfor bank og jeg har nå alt kjøpt ny bolig ved hjelp av finansieringsbevis fra en annen bank.
Måtte bytte fra Danske bank da de kun skulle være bank for bedriftskunder. Når det gjelder den personlige oppfølgingen er jeg meget fornøyd. Hyggelige, dyktige og tilgjengelige. Når det gjelder deres nettbank, mobil app så må jeg si den skuffer. Gammeldags og treig/uoversiktlig. Spesielt når jeg sammenligner med det jeg hadde i Danske bank. Håper de tar tak i dette.