NextGenTel har ikke nok data til å bli vurdert.
Klikk for detaljer
Router kan ikke henges på vegg, dette burde være mulig.
Hei Tor, Tusen takk for at du velger nett fra NextGenTel. Kjedelig at du er misfornøyd med ruter, vi har valgfrihet på utstyr, det betyr at du kan velge å bruke en ruter som du kan henge på vegg, om ddet passer bedre hos deg. Ta kontakt med oss på chat eller telefon 98707979, så kan vi hjelpe deg med hvordan vi går videre 😊 Ha en god torsdag. Beste hilsen Jenny i NextGenTel
Alt fungerer! Hyggelig og serviceinnstilte, spesielt på teknisk.
Hei Geir. Helt topp å høre at alt fungerer og at du er fornøyd med servicen vår. Vi skal fortsette å jobbe på for at det skal være enkelt for deg som kunde! Takk for at du velger internett fra NextGenTel og for at du deler din positive opplevelse med oss. Ha en nydelig mandag. Beste hilsen, Jenny fra NextGenTel.
Leverer skjeldent hastighetene man har bestilt, dårlig å treg kundeservice. Selgere som lyger om avtaler. mye humbugg. styr unna
Hei Patrick! Så kjipt at dette er din opplevelse som kunde hos oss. Her høres det ut som vi ikke har gjort jobben vår godt nok. Jeg håper du tar deg tiden til å kontakte oss, sånn at vi får mulighet til å hjelpe med problem med hastighet. Jeg håper du kontakter oss snart og at vi får mulighet til å rette opp i feil på nettet hos deg, og inntrykket du har fått. Ønsker deg en fin mandag. Beste hilsen, Jenny fra NextGenTel.
Billigste alternativ for meg og linjen fungerer stort sett bra. Jeg har dårlig erfaring med deres feilsøking og oppfølging da linjen min var ute av drift. Ringte daglig en uke både til NextGenTel og Telenor (som eier linjen her). Fikk lite drahjelp og fikk stort sett svar at «vi vet ikke», «dette må de på (avdeling) kanskje svare på», etc. Det hadde tatt svært lang tid uten daglig oppfølging fra min side.
Hei Audun! Veldig kjedelig å høre at du har hatt dårlig opplevelse med vår feilsøking og oppfølging. Da har vi ikke gjort jobben vår godt nok. Jeg håper alt fungerer som det skal hos deg nå, om ikke anbefaler jeg deg å kontakte oss så vi kan hjelpe med problemet, da lover vi og være på hugget! Jeg håper at du kunne tatt deg et par minutt å sende meg en e-post til [email protected] med litt mer informasjon om ditt kundeforhold, siden jeg ikke får sett noen detaljer utenom det du skriver her. Vi vil jobbe hardt for å bli enda bedre fremover. Takk for din tilbakemelding her på Bytt.no. Ha en god tirsdag. Beste hilsen, Jenny fra NextGenTel.
Jeg underskrev kontrakten fordi prisen var lavere enn Telenor, og forder selgerne sa omkoblingen ikke ville bli noe problem. Om noen uker skulle vi få besøk av en montør som hadde med seg nødvendig utstyr og som så ville få alt på plass. Da datoen nærmet, seg ringte jeg og spurte når de kom. Kundeservice kunne da fortelle at de ikke ville være nødvendig med noe som helst av installasjon. De bare skrudde på en bryter, og jeg ville få ny leverandør. Dagen etter fikk jeg melding om at en forsendelse var på vei i posten. Jeg ringte igjen og denne gangen var forklaringen at jeg fikk ny router. Men det var enkelt å bytte, og skulle det bli problemer, var det god hjelp å få på telefon. Jeg prøvde å koble til den nye boksen, men den dekket bare en etasje av boligen. Loftet og hjemmekontoret var uten dekning. Ringte kundestøtte, og sto i kø i over en time. Fikk til slutt vite at jeg måtte bestille to ekstra bokser for å få dekning til loft og hjemmekontor. Eller jeg kunne koble fra boksen og koble til utstyret jeg hadde fra før. Dårlig informasjon, brutte løfter, kundeservice uten kunnskap, dårlige åpningstider og lang ventetid for kundeservice. Og nå får jeg vite at den lavere prisen bare var en kampanjepris. Etter 12 måneder skrur de prisen kraftig opp.
Hei Jostein! Dette høres ikke ut som en god start og jeg beklager virkelig at du har hatt en slik opplevelse hos oss. Sånn kan vi ikke ha det. Jeg hadde satt stor pris på om kunne tatt deg et par minutt å sende meg en e-post til [email protected] med litt mer informasjon om ditt kundeforhold, siden jeg ikke får sett noen detaljer utenom det du skriver her. Vi vil jobbe hardt for å bli enda bedre og for at det skal være enkelt for deg som kunde fremover! Håper jeg hører fra deg. Ha en god tirsdag. Beste hilsen, Jenny fra NextGenTel.
Vanskelig i bruk òg tregt nett. Tv kanalene er vanskelige å bla i.
Hei Ole! Veldig kjedelig at du opplever at tjenestene våre er vanskelige i bruk og at nettet er tregt. Dette må vi jo få fikset. Jeg håper du tar kontakt med oss, så skal vi stå klare til å hjelpe med problemene du opplever på nettet og gi noen gode tips og råd når det kommer til bruken av RiksTV. Vi vil jobbe hardt for at det skal være enkelt for deg som kunde videre. Takk for din tilbakemelding her på Bytt.no. Ha en god tirsdag. Beste hilsen, Jenny fra NextGenTel.
Nextgentel konkluderer med at det er dårlig kapasitet hos deres leverandør. Jeg er helt uten Internett, men Nextgentel skriver at de fortsetter mitt kundeforhold som om alt er tilfredsstillende.
Hei Tom! Tusen takk for din tilbakemelding her på Bytt.no. Dette er ikke slik det skal være, vi vil ikke at kundene våre skal være uten internett! Jeg håper du tar kontakt med oss igjen så fort som mulig. Vi vil jo hjelpe til med å få nettet opp å gå igjen, med mindre det fungerer sikkelig igjen nå. Hvis ikke må vi finne en løsning på dette problemet. Du kan ringe oss på 98707979 og vi skal stå klare til å hjelpe. Ha en god tirsdag. Beste hilsen, Jenny fra NextGenTel.