Fremtind Forsikring opplever for tiden en nøytral trend i kundevurderinger.
Klikk for detaljer
Hei. Fikk kjelleren fylt med kloakk. Kom opp kloakk pga ekstreme nedbørsmengder. Tok 2 dager før det i det hele tatt kom noen. Da tok de bare å vasket noe, ene boden var enda full av inntørket kloakk (viste seg at veggen her hadde 100% fuktighet når de kom tilbake 1 1/2 uke senere). Siden de ikke vasket alt ble det for ekstrem kloakk lukt i hele huset igjen. Når det kommer til innboet; er stor kjellerstue, 2 boder og 1 vaskerom; så kom polygon å så på det etter 1 uke. De mente alt av tremøbler, som sofa, bord og kommoder bare er å vaske. Alt dette har jo da stått fuktig i lengre tid, og andre ting hadde fått rust. De mente også at steketakka bare var å vaske den også. Jeg vet ikke hvem som ville lagd mat på en takke som har stått i kloakk. Og selv om det ble liv i den da jeg satte i kontakten, så er jeg skeptisk til elektronik som har stått i kloakk. Det som irriterte meg mest med polygon, var at de var veldig pålitelige om at det ikke var aldersfradrag på det de valgte å kondemnere (vaskemaskina hadde kortslutta, så de kunne ikke prøve seg med å bare vaske så er alt ok). De leste opp regelverket høyt til meg også, så da trodde jeg at det som ble kondemnert, ikke hadde aldersfradrag, siden polygon (hyret av framtind), var så påståelige. De ga også beskjed om at jeg ville få ett tilbud fra forsikringsselskapet som jeg skulle si ja eller nei til. Men plutselig hadde jeg en mail om at skadesaken var avklart. Der var det både aldersfradrag og ekstra fradrag pga scalepoint. Den helt nye kofferten min, får jeg fradrag på, siden heg ikke selv kan velge hvor jeg får gavekort. De gir meg supergavekortet, som ikke er noe supert for meg, siden de ikke har de butikkene jeg må handle i. Hele greia oppleves som svindel! Først trekker de mye i aldersfradrag, som jeg hadde fått beskjed om ikke skulle skje, så trekker de enda mer pga gavekort ordningen. Skjønner ingen stan hvordan dette skal lønne seg for meg, og være en bedre kundeopplevelse. Har sendt flere mail til forsikringsselskapet, men ikke fått svar på noe. Sa at hvis de absolutt må gi meg gavekort, så gi meg gavekort der jeg trenger det, som elkjøp eller helst power, for supergavekortet har jeg ikke bruk for. Venter enda på svar. Nå sitter jeg å leser om andre forsikringsselskaper, for jeg vil ikke ha fremtind..
Veldig rask tilbakemelding og rask behandling innen 3 dager. Veldig fornøyd, Fremtind best!
Rask og god behandling i begge sakene det var hyggelig saksbehandlere i sakene
Får svar på spørsmål veldig fort. God informasjon under behandling. Veldig fornøyd. Anbefales
Rask behandling av meldt skade. Tilbakemelding med grei forklaring om hvordan saken blir løst.
De sender deg link som du skal legge inn informasjon om reisen, og alt kan skje via nettet. Og du får et raskt oppgjør. Jeg er veldig fornøyd med de.
Med en Top forsikring forventer man å få dekket kostnader med å få bygningen tilbake som den var før skaden inntraff. Her kommer man opp med alle mulige avkortninger hvis ikke skaden ble oppdaget med det samme. Helt utrolig at de fraskriver seg å dekke muggsoppskader som følge av en vannskade! Noen bør prøve dette i rettsapparatet!
Unngå Fremtind. De kaller seg forsikringselskap. Det er de ikke. I over to år har dette selskapet gjort alt i sin makt for å ikke hjelpe oss med omfattende vannskadene vi har hatt i vår kjeller. Vi har hatt utgifter på mer enn 500.000 fra egen lomme til skader vi trodde vi hadde forsikring til å hjelpe oss med. Vi har vært mistenkeliggjort, Fremtind har halt ut tiden, latt være å svare i månedsvis. Vi har selv måttet leie inn fagfolk for å dokumentere at skadene er noe som skulle dekkes av forsikring. Kort sagt er vi utslitte og leie og kommer aldri til å anbefale Fremtind til noen. Dette skal være vanlige folks forsikring, det var i alle fall det LO-systemet fortalte oss da vi inngikk avtalen. Det er uansett bare tull.
Lang svartid på epost. Veldig korte åpningstider på telefon så fikk beskjed om at jeg ringte utenfor åpningstid når klokka var før 15.00 på dagen. Lite imøtekommende på epost.
For dårlig oppfølging fra konsulenter, ingen tilbakemelding på henvendelse
God kommunikasjon, og service! Fremtind ordnet alt på en veldig grei måte, etter at jeg hadde vært borti en annen bil!
Flott service, rask behandling av saken vi hadde. Penger tilbake på konto dagen etter
Ekstremt lang saksbehandlingstid. Endte opp uten utbetaling, kun på bakgrunn av at skaden (kronisk allergi på hund) ble meldt inn for sent, selv om jeg kun ba om utbetaling på utgifter frem i tid.
Raskt oppgjør og exellent service fra kundebehandler
The response i got when i got sick abroad was very good. Please keep it up. I highly recommend this travelling insurance.
Opplevde at kundeservice var mer opptatt av paragrafer enn å gi god service ved uhellet. Mer fokus på at kunden skal skaffe dokumentasjon enn forsikringsselskap sender en takstmann for å vurdere skaden. Lite forståelsen særlig når uhellet er ute. Har ikke opplevd lignende på andre forsikringer jeg har hos Fremtind.