Telenor Bredbånd opplever for tiden en nøytral trend i kundevurderinger.
Klikk for detaljer
Kan ikkje gi tilbud til eksisterende kunder, vil heller miste kunder en å gi ett nytt tilbud.
Det har blitt svindyrt, og det detter ofte ut, må restarte ofte. Ønsker en bedre pris
Installasjonen kom ikke som lovet. Kostet mere enn avtalt. Mange lovnader om installasjon, som ikke ble holdt. Skulle hele tiden ha mere penger enn avtalt. Fryktelig vanskelig kundeservice, som aldri hold hva de lovet
Bra bredband, litt høy pris. Fart er god. Kontakten med selskapet er godt.
Er kjempe fornøyd med kvaliteten på bredbandet, jeg gjorde noen undersøkelser ang. bytte av leverandør, tok det opp med Telenor, de var villig til å gi meg ett tilbud (kampanje) noe som jeg satte pris på, derfor valgte jeg å forbli kunde hos Telenor.
Det er for dyrt og det klipper innimellom, men ellers greit.
Mitt abonnement ble avsluttet plutselig selv om jeg ikke hadde sagt det opp og hadde betalt abonnement. Veldig dårlig kundebehandling der jeg flere ganger blir livet at jeg skal bli tilknyttet innen 2 timer. Det har gått 4 dager siden tilgangen ble kuttet og de har fremdeles ikke fått rettet opp i feilen de gjorde. Eneste kompensasjon jeg ble tilbudt var noen flere gigabytes på mobil abonnement hos Telenor. Har ikke mitt mobil abonnement der så det hjalp ikke mye.