Telenor Bredbånd opplever for tiden en nøytral trend i kundevurderinger.
Klikk for detaljer
Nettet blir tilfeldigvis borte, og Telenor har fortalt at nettet er tilbake selv om det ikke er det. De lover å fikse nettet innen 20:00 dagen etter. En time før da er det utsatt over helgen. Kan ikke stole på dette firmaet for stabilt internett. Før fiber tilkobling har det alltid vært treigt og dårlig service når nettet har plutselig blitt borte.
Har prøvd å installere fiber i 4 mnd. Telenor vet ikke selv hvem som er deres samarbeidspartner tilknyttet installasjon i aktuelt område. De har sendt 5rutere til meg, det også til feil adresse, selv om dette er noe de både kan se i sine systemer og jeg har gjort de oppmerksom på dette alle g. Skandaløs dårlig kundebehandling og service, med kundebehandler som rett og slett ikke har kompetanse/innsikt til å løse enkelte utfordringer(ikke deres feil) men det hjelper ikke at de da ikke vil sette deg i kontakt med noen « over» deres nivå som bør ha større forutsetninger til å løse problemet all den tid de på service tydelig ikke får god nok opplæring/innsikt. Hadde lett betalt mye mere for et annet selskap hadde det vært mulig tilknyttet fiber på dette stedet.
Bredbånd stopper opp i perioder, irriterende i direktsendte programmer
Å ha Telenor som leverandør av tjenester er nesten som å ha en pengeavtale med mafian! Store økninger på regninger, forskuddsbetaling på tjenester, utkobling av nettet i inntil 10 dager. Skulle nesten ikke tro den kundebehandlingen vi har vært utsatt for er mulig. Vi forlater nå alle tjenester fra Telenor, men de kjøper vel opp firmaer og har monopol på nettet så vi blir sikkert aldri helt kvitt dem!
Markedets dyreste leverandør.Prøvde å bytte til annen leverandør på deres linje.Man kan ikke si opp,då står man uten nett etter oppsigelsen selv pm det er avtalt overføring av linja.Det er ny leverandør som skal ordne alt rundt overføring,men dersom disse ikke overholder oppsigelsesfrister,er det kunden som må betale selv om det er bestilt innenfor oppsigelsesfrist.Telenor nekter å oppgi når bestilling fra ny leverandør ble registrert,men jeg må altså betale dobbelt.Fantastisk system,sender faktura og nekter kunden innsyn grunnlaget for faktura.Dritt lei av hele fiberlinja deres,noe mer kødd og det blir Starlink istedet her.
Ingen kontroll på hva som ligger klart mot huset og liten vilje til å være serviceinnstilt for å gjøre det beste ut av situasjonen. Måtte ringe de mange ganger og fikk til sluttet avsluttet avtalen (og unngått binding) slik at jeg kunne bytte leverandør.
Telenor kan IKKE kundeservice! de takler ikke folk som ønsker avslutte medlemsskap! de lager et sant helvette med å fylle på med fakturaer, kreve forskuddbetalt for tiden du ikke skal ha, ingen hjelp å få ved å ordne opp. alle lover at nå er alt i orden. men nei. skal ALDRI ha telenor igjen med hverken tv, internett eller mobil! MØKKAselskap