Fjordkraft Mobil opplever for tiden en nøytral trend i kundevurderinger.
Klikk for detaljer
Jeg får ikke dette til ringer dere når det åpner. Håper det finnes en løsning på det
jeg har nettopp endret mobil abonnemanget mitt, og når jeg går inn å ser på hjemmesiden deres så tilbyr dere 4 gb til 79 kr til nye kunder. Det er jo supert lokkemiddel, men hva med rabatter til gamle lojale kunder. Jeg har nylig byttet fra 1 gb til 129 kr til 2 gb til 149 kr. Også får nye kunder 4 gb til under hundre lappen. Burde kanskje bytte abonnemang leverandør så jeg kan komme tilbake senere å få dette tilbudet jeg å.
Har akkurat inngått ny avtale med dere, går inn på nettsiden og ser at jeg ikke har fått beste pris. Dere har kampanje som ikke ble informert om. Og det ble ikke opplyst om abonnement over basis for ubegrenset! Som jeg etterspurte i forhold til det jeg hadde nå! Dette er IKKe god kundebehandling.
Hei Heidi. Takk for tilbakemeldingen din. Vi prioriterer kundeservice og kunde tilfredshet høy, så det er leit å høre at du har hatt denne opplevelsen hos oss. Ta gjerne kontakt med kundeservice på telefon 55 52 67 00 om du har flere spørsmål knyttet til saken eller om det er noe annet vi kan hjelpe til med. Vennlig hilsen Victor, Fjordkraft Mobil.
Jeg er fornøyd med abonnemanget😀 Det har alltid fungert
Hei Reidun. Tusen takk for tilbakemeldingen. Vi setter alltid pris på høre i fra dere, og er glade for at du er fornøyd med abonnementet ditt. Gi beskjed til kundeservice om du har noen spørsmål i fremtiden, så hjelper de deg med hva det måtte være. Vennlig hilsen Victor, Fjordkraft Mobil
Aldri hatt så stabil og god dekning før på hytta. Der har det vært utfordringer i 11 år, men ikke nå🤩
Hei Siv. Tusen takk for tilbakemeldingen. Det er godt å høre at dekningen fungerer som det skal. Vi jobber stadig med forbedringer på alle fronter og setter pris på omtalen din. Om du har noen spørsmål videre er det bare å ta kontakt med kundeservice :) Vennlig hilsen Victor, Fjordkraft Mobil.
Smertefri overgang til Fjordkraft. Har dog opplevd en del brudd i samtaler, rare lyder. Ellers veldig fornøyd.
Hei Mari S. Takk for tilbakemeldingen din. Vi er glade for å høre at du har hatt en smertefri overgang til oss :-) Ta kontakt med oss på telefon om du ønsker det. Vennlig hilsen Caroline, Fjordkraft mobil
Nette virker svakt i forhold telenor var i luksefjell da var jeg uten sìgnal Vennen min hadde telenor og fikk kontakt lenge før meg
Hei Agnar! Tusen takk for at du tok deg tid til å gi oss en tilbakemelding! Veldig dumt at du opplever dårlig dekning. Om dette er ett problem som vedvarer er du hjertelig velkommen til å kontakte oss så kan vi ta en titt på dekningen i ditt område! Håper du har en fin dag! Vennlig hilsen Malin, Fjordkraft