Avtalen fungerer kun når du er fornøyd, dersom du har negative erfaringer, ønsker å ta opp et problem eller stille spm, blir det stille. Gir ikke tilbake melding, eller oppføring.
Har du en tilsvarende erfaring med Fjordkraft?
Gjør som Knut og over 10 000 andre norske forbrukere: Skriv en omtale om Fjordkraft du også og del dine erfaringer!
Ingen registrering nødvendig, helt anonymt og tar kun 1 minutt!
Jeg skulle ønske jeg hadde lest anmeldelser her før jeg valgte Fjordkrafts tjeneste. Telefonselgeren ga bare delinformasjon om avtalen de ønsket at du skulle registrere deg. Så snart du registrerte deg, endret de prisen ved et varsel. Da du ønsket å flytte til en bedre leverandør, prøvde de å få deg til å bli ved å true deg med et gebyr på 500 kroner fordi du må bruke forsyningen deres i 6 måneder (selgeren fortalte deg ikke om dette). Det var ikke veldig hyggelig opplevelse å måtte forholde seg til Fjordkrafts kundeservice. De så ut til å undervurdere kundenes intelligens ved å tilby noe som ikke var konkurransedyktig i markedet. Jeg vil IKKE anbefale Fjordkraft til noen.
En hyggelig selger ringte meg for å tilby billig strøm. Han sa at jeg hadde følgende garanti: Hvis jeg fikk et tilbud fra en annen leverandør, kunne jeg bare ringe kundeservice og få den samme prisen (evt. f.eks. to måneder med gratis strøm) hos Fjordkraft. Etter å ha vært kunde i noen dager, ringte jeg til Fjordkraft og sa at jeg hadde fått tilbud om gratis strøm fra en annen leverandør. Men det holdt ikke. Fjordkraft matcher kun tilbud som ligge åpne på nettet som gjelder for alle, altså ikke spesialtilbud man kan få pr. telefon. Hva er da vitsen? Plutselig var det andre altså regler som gjaldt. Jeg fikk beskjed av kundeservice at alt selgeren hadde sagt i telefonen ikke var gyldig. I prinsippet kan de sa hva de vil for å lure folk på kroken. Jeg fikk de til å lytte til opptaket av samtalen jeg hadde med selgeren. Og alt dette ble altså bare plutselig ugyldig. Jeg fikk en e-post der de beklager at jeg hadde fått uriktig informasjon. Jeg ville derfor benytte meg av den såkalte "Fornøydgarantien" som gir penger tilbake hvis man ikke er fornøyd. Jeg fikk da dette svaret av Fjordkraft: "Da avtalen din er avsluttet hos oss får vi ikke trukket fra fastbeløpet på din neste regning. Da fastbeløpet er på 19 kr, kan vi ikke utbetale dette beløpet da det er under 200 kr." Fjordkraft er altså ikke annet enn svindel fra ende til annen. Styr unna!
Jeg er også en av mange som har vært sløv og blitt lurt med på avtale som innebærer "trippelgaranti". Har betalt denne unødvendige avgiften siden 2017(Ca. 1500 ,- ekstra) . Da jeg konfronterte kundeservice med dette kunne de gi meg avslag på 500.- på neste strømregning. Tillit er jo noe man må gjøre seg fortjent til. Jeg kommer til å bytte både telefon abonnement og strømavtale til Gudbrandsdal energi så snart denne måneden er ferdig. Min tillit til Fjordkraft er ødelagt fra nå og i all fremtid.
Spotpris var plutselig Garantistrømavtale. Betalt ca 500kr for mye ifjor sammenlignet ned feks tibber