NextGenTel har ikke nok data til å bli vurdert.
Klikk for detaljer
Jeg har hatt NextGenTel i to år, og har stort sett bare dårlige erfaringer med dem. Jeg har vært i kontakt med kundesenteret deres 20+ ganger i løpet av disse to årene (dette er ikke en gang overdrevet). Det første de gjør er å tvinge på deg en dårlig ruter du ikke trenger. Denne må du betale månedlig leie for, og du kan ikke velge ikke å bruke den eller returnere den mens abonnementet ditt pågår. Jeg har personlig ringt og informert om at jeg ikke trengte denne, men den tvinges på deg som en del av abonnementet. Etter et halvt års tid kontaktet jeg dem angående oppgradering til en pakke med bedre hastighet. Dette skulle være i orden, men førte til at de kun oppgraderte prisen min og ikke hastigheten min. Da jeg oppdaget dette etter en måneds tid måtte jeg ringe 4-5 forskjellige ganger og prøve å informere dem om hva som hadde skjedd for å få kompensasjon for det som var feil. Når du ringer NextGenTel kan du forvente minst 4-5 timer ventetid på en vanlig hverdag. Den samme automatiske responsen kommer hver eneste gang: "Vi har for tiden stor pågang, vennligst vent" helt uavhengig av når på døgnet eller hvilken dag du ringer dem. Dersom du ønsker at de skal ringe deg tilbake må du først sitte gjennom 5-10 minutter med musikk og automatisert tale før du plutselig får promptet at de kan ringe deg tilbake igjen. I tillegg til dette har det flere ganger vært dårlig hastighet, fakturakrøll, og annet. Jeg vil påstå at NextGenTel har Norges desidert dårligste kundeservice og totalprodukt uavhengig av selskap og bransje.
Skulle ønske jeg hadde lest omtaler før jeg prøvde. Et av de svakeste internettene jeg har vært innom på 20 år. Brukte flere titallstimer på å legge fram bevis på at de ikke leverte i nærheten av det jeg betalte for. Jeg burde ikke ha vært snill og løsningsorientert, men heller benyttet meg av angreretten innen 14 dager med en gang ting ikke virket.
Har hatt fiber i mange år nå. Den "originale" ruteren "havarerte, fikk ny raskt. Kablen ble gravet over i forbindelse med veiarbeide. Dette ble rettet iløpet av få timer. Inger erfaring med kundeservice, har ikke hatt behov for kontakt. Alt i alt svært fornøyd.
Tusen takk for strålende tilbakemelding! :)
Sier kapasiteten skal holde 3 personer inkludert diverse gaming. Nettet er utrolig tregt og fungerer nesten kun i samme rom som ruteren. Faller ut av nettet hvis jeg ser Netflix eller Viaplay, tar lang tid å bare refreshe Instagram. Føler meg lurt, og husker aldri at konsulenten som ringte meg nevnte bindingstid.
Nettet faller ut ofte, det er dårlig dekning, hakker iblant, leverer ikke hastigheten det skal.
Datter tok over mitt abonnement i november, men blir forsatt bombardert med mail og regninger og beskjed om å sende utstyr i retur, har ringt om dette jevnt og trutt, de er flinke til å beklage, men ingen ting skjer, de håper vel noen fakturaer blir betalt ved en feiltagelse, Hører med til historien at dattera også har fått masse trøbbel, kommer aldri til å verken bruke de eller anbefale de til noen.
Ivrig på å få deg som kunde, men så stopper all form for god kundebehandling
Sender utstyr som vi ikke skal ha. De krever å få det tilbake, men vil ikke betale retur frakt. Skuffende. Angrer på avtale med selskapet.
Kjempegod kundeservice det kom en hyggelig selger på dørs som var rolig og forklarte meg alt. Sparte 3000kr ca på fiberløsningen deres og er hittil kjempefornøyd!
Dårlig responstid fra kundeservice. 5-dager uten nett. Feilen meld på fredag og beskjed til service var sendt videre fra nextgentel på mandag. Det helt ignorant og arrogante mot kunden!
Har hvert kunde siden 2014, men har aldri hatt ordentlig nett. De lovet et abonnement som leverte 20 000 mb, men har aldri kommet over 14. Lurer nå på og kontakte tv2 hjelper deg, siden de aldri ordner opp. Tar betalt for noe de aldrig har klart og levere.
Fornøyd. Hatt bredbånd fra Nextgentel i vel 13 år. Ingen tanker om å bytte leverandør. Noe vanskelig å komme gjennom til kundeservice er det eneste minuset fra meg.
Jeg hadde gitt klar beskjed om at jeg skulle få fibernett ila året og avtalt at bredbåndet fra NextGenTel kun skulle være en mellomløsning. Det var bare å si opp avtalen når som helst helt gebyrfritt siden jeg hadde gitt beskjed om fibernettet på forhånd. Dette var en klar og tydelig avtale med en av NextGenTel's veldig hyggelige kunderådgivere -og tydeligvis gode salgspersoner. Nå når jeg skulle si opp avtalen fikk jeg et heftig gebyr på 1750kr, og kundeservice har vært helt håpløse. I tillegg får jeg ikke koblet verken telefon eller PC på nett siden bredbåndet er så dårlig, så bruker bare 4G uansett... Hadde gitt 0 stjerner om jeg kunne.
Ikke noen problemer å flytte over abonemanget til meg når en av jentene flyttet ut av kollektivet. Hyggelig å hjelpsomme og gode til å informere om prising etc. Har god kvalitet på Internett, i hvert fall der vi bor. Aldrig noe problem å streame og opplever ikke at Internett driver å detter ut. Helt klart den beste intetnettleverandører jeg har hatt.
Hyggelige kundebehandlere men systemet fungerer overhodet ikke... Skulle overføre ett abonnement fra min far til meg, noe de selv reklamerer med at man kan. Like før overføringen hadde den aktuelle boligen fått ny adresse noe jeg informerte om, men feil adresse ble registrert. De ringte og sa de ikke fant adressen, jeg informerte igjen om at boligen hadde fått ny adresse og de fikk denne. De registrerte da en helt annen adresse, jeg tok kontakt og ga riktig adresse. Dette førte til at jeg fikk en regning på 3000,- fordi de mente jeg hadde sagt opp mitt abonnement 2 ganger. Jeg mistet også internettlinjen og har nå vært uten Internett i flere uker fordi de mener jeg må vente på en montør som må koble til linjen igjen. De sender utstyr i posten selvom dette bare er snakk om en overføring og alt utstyr allerede er her.. snakker med forskjellige kundebehandlere hver gang, det er bare rot og surr og helt tullete og måtte vente flere uker på å få Internett fordi DE har gjort gjentatte feil... Boksen uti gata er snødd ned ute på ett jorde så gleder meg til å se om jeg får Internett neste uke når montører kommer ettersom jeg nekter å tro at det har vært noen montør i det skapet tidligere for å koble ut linjen.
I signed up at the door with the salesman. I changed my mind the next day, rang them, and was told that the subscription was cancelled. They then proceeded to do a credit check on me, send the new ruter and cancel my subscription with Telenor, despite me ringing and complaining each time they sent a new email. They blamed the ‘automatic system’ for all this. I have spoken with them 4 or 5 times. We have no internet tonight. If I get a bill for this I’m going to the Consumer Advice Bureau. Stay away from Nextgentel, this is mega-aggressive sales, and incredibly incompetent customer service. Zero stars.