Xplora Mobile opplever for tiden en nøytral trend i kundevurderinger.
Klikk for detaljer
Jeg kjøpte en Xplora-klokke til min sønn i 2025 og betalte forhåndsbetalte 12 mnd abonnement. Da dette nærmet seg slutt og fornying gikk jeg inn på Min Side og forhåndsbetalte for 12 nye måneder. Fikk kvittering på dette og alt ok. Så kom det en faktura på månedsabonnement på 116 kr. Dette er jo en åpenbar feil fra Xplora sin side, og jeg sendte en epost med dokumentasjon på betalt 12 måneders abonnement betalt i 2026 som skal vare til 2027. Null svar fra kundeservice. Fikk deretter epost og sms med purring på manglende betalt på månedsabonnement på 116 kr. Tok kontakt igjen med kundeservice på epost, denne ble heller ikke besvart. I går fikk jeg sperrevarsel hvis jeg ikke betalte månedsabonnementet på 116 kr. De skal nå altså stenge et mobilabonnement jeg har betalt for (12 måneders abonnement). Jeg sendte igjen ny epost til kundeservice, men av erfaring forventer ingen respons. Min konklusjon er at de ikke har kundeservice da de ikke har svart på noen av de tidligere henvendelsene mine. Så anbefalingen til andre som lurer på å kjøpe Xplora, styr unna! Kjøp noe som har dokumentert god kundeservice. Hvis ikke risikerer man å bli, i mangel på bedre ord, svindlet.
Umulig å få kontakt med kundeservice i 2 uker. På dagtiden er ventetid> 1,5t. Etter kl 16 svarer de ikke lenger selv om det står at telefon er åpen til kl 18. På mail svarer de uten st hjelper deg ordentlig (sende QR code for ny esim). Må ta en fri dag fra jobb for å få klokken til å virke. For så mye penger skulle de hatt bedre kundeservice. I tillegg klokken har dårlig dekning og dårlig batteri etter 1 år. Ville aldri valgt de på nytt.
De gjør det umulig å si opp abonnementet. Grenser til svindel. Kommer med masse krav om å opplyse/vise kvitering for kjøp av klokka for å si opp abonnementet? Altså...er det mulig? "Omtalen inneholder sterk ordbruk og/eller grove beskyldninger. For at omtalen skal være til nytte for andre, ber vi deg om å dele en utdypende forklaring av hendelsesforløp, og/eller utvidet forklaring av årsaken til din misnøye." Dette må være Xplora sitt kundesenter som håndterer anmeldelser
Hold dere unna dette selskapet. De må sikkert ha ett giftig miljø og en CEO som driver sine ansatte som kveg. De svarer aldri på telefon eller e-post.
worst ever, and then they want +2month pay after cancelation expensive started at okay pricing then suddenly dubbeld price no warning
Min datters snart to år gamle klokketelefon sluttet å fungere (tar ikke imot samtaler/kan ikke ringe med den), og jeg kontaktet Xplora først på e-post. Jeg får et automatisk svar tilbake om saksnummer og at jeg ville bli kontaktet så snart en av de ansatte hadde sett på saken. 6 dager gikk, intet svar, jeg purret igjen per e-post. 2 dager til, null svar. Så jeg prøver å ringe dem. Har nå sittet i over 40 minutter i ventekø med en ventemusikk der jeg helst vil klippe av meg ørene. For en komplett rævva kundeservice Xplora har! Hvor lang tid kan det ta å svare på e-post, eller på en telefon - til tross for sommerferie? Er ALLE ansatte på ferie?! Styr unna!
Mangler helt grunnleggende forventninger av et mobilabonnement, og produktet fungerer så dårlig at mobiltlf blir vurdert fremfor barneklokke.