Sammenlign. Bytt. Spar.
HUS & HJEM
BEDRIFT & BORETTSLAG
MIN BYTT
BYTT.NO
Oversikt Omtaler Tjenester Mer ⋮ Skriv
Oppdatert torsdag 4. juni
NordlysEnergi
1.5
499 verifiserte omtaler
NordlysEnergi kunder er kjøpt opp av Kilden Kraft
NordlysEnergi slutter å selge strøm, og kundene har blitt overført til Kilden Kraft. Klikk her for å gå til Kilden Kraft.

NordlysEnergi omtaler og erfaringer

Ingen trend

NordlysEnergi har ikke nok data til å bli vurdert.

Klikk for detaljer

1.5
Dårlig
499 verifiserte omtaler
Kundetilfredshet
Kundeservice
Brukervennlighet
-
IKKE NOK OMTALER
NordlysEnergi trenger minimum 10 omtaler.
23%
Dårlig
23% anbefaler NordlysEnergi
til venner og kjente. Gjør du?
POPULÆRT 🔥
Få tilbud på strøm
Få tilbud på strømavtale
Sammenlign gode tilbud på strøm skreddersydd til din bolig!

Utforsk 499 omtaler om NordlysEnergi

FILTRER OMTALER
97
22
10
24
346
SORTER OMTALER
SORTER ETTER HENDELSE
SORTER ETTER OPPLEVELSE
Du leser nå én spesifikk omtale om NordlysEnergi
NordlysEnergi har 499 verifiserte omtaler på Bytt.no

15mnd binding, kommunisert som 12

Omtale av  Erik

Her må forbrukerrådet snart på plass for dette selskapet har et eget vilkår om 3mnds oppsigelsestid "etter" 12mnds binding. I mitt tilfelle inntraff dette automagisk da mitt nye selskap satte overgang ved 12mnds tidspunktet, som er gjengs norm virker det som. Ikke her. Fikk ekstra faktura på 900kr Her er det helt sikker noe å vinne i retten... for den som orker.

Nyttig (7)

Villedende og deretter svindelforsøk

Omtale av  Terje

Gikk på samme erfaringen som mange andre med dørselger som garanterte at de var blant de 3 billigste, etter en liten stund så viser det jo seg at det ikke er tilfelle. Kontakter min gamle strømleverandør og setter opp en ny avtale med de, jeg har 3 måneders bindings tid i NE. Det fremkommer helt tydelig på min side hos NE mens jeg er kunde. Strøm bytte forløper uten problem, noen dager etter bytte går jeg inn på min NE side, da er alt av historikk og avtaler borte, men det er kommet en ny settning under avtale der det bare står 18.12 til 19.12. Jeg byttet strøm leverandør den 19.12 da avtalen med NE gikk ut den 18.12. Noen dager går og jeg får en SMS med VIKTIG fra NE, de vil de nærmeste dagene fakturere meg for bruddgebyr. Dette er gjennomtenkt og utspekulert svindel, først sletter de historikk på min side, erstatter med nye opplysninger som tilsynelatende skal være en kontrakt fra 18.12.21 til 19.12.21. Basert på hva de har lagt inn i ettertid så påroper de seg retten til å sende ett varsel om brudd gebyr. Heldigvis har jeg tatt bilde av den opprinnelige kontrakten så nå vil jeg rett og slett vurdere en anmeldelse av forholdet.

Nyttig (5)

Winter is coming.

Omtale av  Inge R. T

En grei avtale, men den burde vært billigere. Kanskje med et tak.

Nyttig (0)

Bra avtale

Omtale av  Dtor

Billig strøm men må oppdatere oss kundene med dagens pris

Nyttig (1)

Endrer avtalevilkår uten å informere kunde.

Omtale av  Andreas

Jeg ble flyttet over fra Yetz, uten å bli informert, og sitter nå med en "avtale" med oppsigelsestid. Uten at avtalen er inngått fra min side. Tviler på om dette firmaet er klar over hva forbrukerkjøpsloven innebærer, men de skal nok snart lære at de må forholde seg til denne uansett hva de selv mener om den saken.

Nyttig (11)
Få gode tilbud på strøm der du bor
Få gode tilbud på strøm der du bor
La selskapene konkurrere om å gi deg best pris, og sammenlign gode tilbud på strøm skreddersydd til din bolig!
Få tilbud
Tar kun 2 min Selskapene konkurrerer

Oppsigelsestid + bindingstid?!

Omtale av  Atle

Selv om jeg har overholdt bindingstiden, må jeg betale 900 kroner for brudd på oppsigelsestiden (3 mnd) for å bytte til annet selskap! Hvordan kan man ha oppsigelsestid på tre måneder, i tillegg til bindingstid?! Føles som jeg er blitt lurt. Tenk deg om før du velger Nordlysenergi!

Nyttig (8)

Nesten svindel og elending kundebehandling

Omtale av  Magnus

Ble overtalt av en pågående dørselger rett etter at vi hadde flyttet til nytt hus. Han sa ingenting om 12 mnd bindingtid. Den dagen jeg fant ut det bestilte jeg en annen leverandeør som skulle ta over abonementet etter 12mnd. MEN etter 12 mnd fikk jeg tilsendt bruddgebyr, ettersom jeg hadde 3 mnd oppsigelsestid, som de selvsagt ikke hadde nevnt den gangen jeg kontaktet dem ang bindingstid. Og nå etter å ha hatt 3 mnd oppsigelsestid, og gleder meg til å bli kvitt dem får jeg et nytt bruddgebyr. Uten noen som helst forklaring. Prøver å kontakte kunde"service" men får beskjed om at de har så ekstrem pågang at jeg må regne med å vente. Jeg syntes synd på de kundene som venter på å flytte til Nordlys. Det blir en trist affære.

Nyttig (5)
NordlysEnergi har 499 verifiserte omtaler på Bytt.no
Les hva kundene til NordlysEnergi mener

NordlysEnergi

Har ikke tilegnet profilen
NordlysEnergi deltar ikke på Bytt.no

NordlysEnergi har ikke tilegnet sin profil på Bytt.no for å besvare spørsmål, løse problemer eller vise takknemlighet til nye og eksisterende kunder.

Alle bedrifter kan gratis tilegne sin profil på Bytt.no og dermed vise nye og eksisterende kunder at de bryr seg om tilbakemeldinger. Les mer om bedriftsportalen her.

Besvarer ikke omtaler
NordlysEnergi besvarer ikke omtaler

NordlysEnergi har de siste 12 månedene ikke ønsket å kommunisere med sine kunder for å løse problemer, besvare spørsmål eller vise takknemlighet.

Alle bedrifter kan gratis besvare omtaler til sin profil på Bytt.no. Les mer om bedriftsportalen her.

Innhenter ikke verifiserbare omtaler
NordlysEnergi henter ikke inn tilbakemeldinger

NordlysEnergi benytter ikke Bytt.no sine invitasjonssystemer for å innhente omtaler - enten de er negative eller positive.

Alle bedrifter kan gratis få tilgang til verifiserte invitasjonsmetoder på Bytt.no. Det sikrer i større grad at omtalene bedriften innhenter er ekte og styrker troverdigheten. Les mer om bedriftsportalen her.

Har ingen utmerkelser
NordlysEnergi har ingen utmerkelser

Det er foreløpig ikke registrert noen utmerkelser på NordlysEnergi

Oppdag nye selskaper i samme bransje

Sammenlign tusenvis av tjenester
AVBRYT
OK, JEG FORSTÅR